Година запитань до уряду

Антрацит, санкційна політика та ініціативи Міносвіти: про що нардепи питали в уряду

Торкнулися під час "години запитань до уряду" і питання призначення або ж звільнення в.о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун та ходу медичної реформи – захищати її взявся сам чільник Кабміну

Україна за рік знизила споживання антрациту ще на 5 млн тонн – про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик під час "години запитань до уряду". Подробиці розповів кореспондент "5 каналу" Сергій Барбу.

Саме з питань щодо енергетичного сектора розпочали сьогодні в Раді. Ігор Насалик прозвітував, як Україна виходить із опалювального сезону. Він наголосив, що вдалося зменшити споживання дефіцитного для країни антрациту, хоча, як свідчить статистика – вугілля з РФ досі завозять. Опалювальний сезон пройшов гладко, ба навіть вдалося зекономити більше, ніж планували у профільному міністерстві.

Великий блок питань стосувався закордонної політики. Зокрема в урядовців питали, як вони планують протидіяти будівництву російського газопроводу "Північний потік-2". Прем'єр-міністр наголосив, що на всіх можливих міжнародних майданчиках це питання порушують. Також народний депутат і голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров розпитував Кабмін про незаконно ввезені до Криму німецькі турбіни Siemens.

"Ми вживаємо заходів по всіх напрямках, дипломатичних та інших каналах, аби блокувати та вимагати реакції – в тому числі введення додаткових санкцій щодо країни-агресора. Скандал із постачанням турбін з цим пов'язаний, є санкційна політика", – відповів Володимир Гройсман.

Гостро розкритикували ініціативу Міністерства освіти депутати провладної коаліції. Говорили про те, щоб діти могли ходити до школи лише за місцем реєстрації їхньої родини. Щоправда, міністр освіти виправдалася – це лише пропозиція, яку ще обговорюватимуть із нардепами та громадськістю. Лілія Гриневич наголосила, що це не є чимось новим для країн Європи і така практика є поширеною.

"У багатьох цивілізованих країнах дитина початкової школи вчиться якнайближче до місця проживання. Бо всім батькам остогидло, більшості громадян, коли вони приходять до першого класу і їх змушують платити якісь хабарі, бо хтось уже влаштував дитину в якусь школу. І батьки бачать школу зі свого вікна і не можуть влаштувати туди свою дитину", – зазначила міністр.

Попередній матеріал
Прес-конференція Міненерговугілля та Домініка Рісторі – відео
Наступний матеріал
Клімкін: Siemens та ФРН планують запобігти запуску поставлених до Криму турбін