5.ua

Нові правила фінансування ветеранських ГО в Україні – чи отримають захисники державні кошти

Активісти та колишні військові кажуть, що нинішня система фінансування ветеранських ГО неефективна, а кошти витрачаються не за цільовим призначенням

Держслужба у справах ветеранів та учасників АТО проситиме у Мінсоцполітики нові правила фінансування всеукраїнських ветеранських громадських організацій. За таке звернення проголосувала робоча група при Держслужбі, передає "5 канал".

Як стало відомо, відповідне рішення було прийняте під тиском активістів, колишніх військовослужбовців та добровольців. Загалом близько 30 людей прийшли послухати засідання.

Вони переконані, нинішня система фінансування, за якою гроші виділяються на статутну діяльність ГО, неефективна. Також активісти та вояки кажуть, що кошти ніхто не контролює, їх часто витрачають не на справжні потреби тих, ким би мали опікуватися організації.

Натомість, вони запропонували вже з цього року фінансувати проекти, які обиратимуть на відкритому конкурсі. Тепер це звернення має розглянути Міністерство.

"Повинен бути прийнятий порядок, як будуть виділятися ці кошти, на що їх можна буде використовувати, щоб не було того, що як сьогодні кажуть - на пам'ятники можна чи ні. Я вам скажу, що на пам'ятники не можна, а на квіти саме можна. На фінансування організацій і проведення заходів також, а коли буде конкурс відкритий, то комісія і конкурс буде визначати", - переконаний голова Державної служби у справах ветеранів та учасників АТО Артур Дерев’янко.

А демобілізований боєць батальйону "Донбас" Дмитро Різниченко зазначає: "Наше завдання тепер - з юристами ввійти, влізти в цю робочу групу, яка буде сформована при Мінсоцполітики, і зробити, щоб все-таки це був відкритий конкурс, щоб громадські організації могли подати нормальні проекти. Боротьба переходить у кабінети і, можливо, ми до неї долучимося, а можливо, нас і не пустять".

Зазначимо, що торік на фінансування 45 всеукраїнських громадських об'єднань із держбюджету виділили майже 20 мільйонів гривень. Аналогічну суму мають виділити і цьогоріч.

Як повідомлялося, від 1 квітня цьогоріч українські бійці в АТО отримуватимуть 7,5 тис. грн "бойових" до зарплатні.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Записки з передової: Як бійці АТО влаштовують побут під обстрілами противника

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Підвішені тарифи: Хто і що заважає ринку газу
Наступний матеріал
"Чому бідні? Бо жадібні!": Хто і навіщо нищить ліси в Карпатах
Loading...

Президент підписав закон про компенсацію 50% вартості житла ветеранам АТО

Коли ветерани АТО "Без броні": демобілізований боєць став успішним художником

Звіт Держслужби ветеранів пішов не за планом: АТОшник "заїхав" по обличчю голові громадської ради Міноборони