Суд відпустив ексберкутівців з-під варти
Суд відпустив ексберкутівців з-під варти 5 канал

"Нікого це не цікавить": чому в суді за 10 місяців не поновили розгляд справи розстрілів на Майдані

Читайте по-русски
Попереднє засідання мало б відбутися ще влітку, але його відклали, бо закінчилися повноваження присяжних

Майже 10 місяців тому судове засідання у справі розстрілів на вулиці Інститутській 20 лютого 2014 року було призупинене. У грудні 2019-го п'ятьох обвинувачених ексберкутівців віддали по обміну на окуповані території. Відтоді судді вирішують технічні питання або переносять розгляд. Перенесли його і цього разу. Більше розповість кореспондентка "5-го" Ірина Шевченко.

Святошинський суд Києва вже переїхав до нового відремонтованого приміщення, а розгляд справи по розстрілах на Інститутській 20 лютого 2014 року все ніяк не може поновитися.

Попереднє засідання мало б відбутися ще влітку, але його відклали, бо закінчилися повноваження присяжних. Київрада їх підтвердила, але тепер захворіли кілька суддів. Та чергове перенесення – не найбільша проблема у справі, каже головуючий суддя.

"29 грудня 2019 року було завдано нищівного процесуального удару по процесу, який був робочим. Відсутність обвинувачених – це апріорі є проблема будь-якого кримінального процесу, який передбачає обов'язкову участь обвинувачених", – зазначив головуючий суддя Сергій Дячук.

Тоді п'ятьох обвинувачених беркутівців віддали за обміном на окуповані території. Олександр Маринченко і Сергій Тамтура повернулися до Києва. А де перебувають Сергій Зінченко, Павло Аброськін та Олег Янішевський, суддям невідомо. Адвокати кажуть: поки не можуть вирішити питання повернення своїх підзахисних, бо передали їх на непідконтрольні території без паспортів та інших документів, що посвідчують особу.

"Були передані туди без документів. Наприклад, це стосується мого підзахисного Янішевського. Не документовані взагалі ніяким чином", – каже Стефан Решко.

Представники обвинувачення пояснюють: є кілька варіантів розгляду справи в таких умовах. Наприклад, можна продовжувати його щодо двох присутніх ексберкутівців, а трьох, які не повернулися, оголосити в розшук.

"В іншому випадку є така можливість теоретично, зараз потрібні зміни до законодавства, щоб в об'єднаному провадженні проводити слухання як відносно відсутніх, тобто заочно, і стосовно тих осіб, які присутні", – розповів прокурор Яніс Сімонов.

Але додають: якщо ексберкутівці, проти яких вели провадження заочно, раптом вирішать повернутися, розгляд доведеться почати наново. Представниця потерпілих додає: щоб заочне провадження стало можливим та не було ризику скасування вироку, потрібні зміни до законодавства. А їх і досі немає.

"Після обміну була обіцянка одного прокурора, потім другого прокурора. Ми бачимо, що нікого ні в Офісі президента, ні в Генеральній прокуратурі це не цікавить. Ніхто цього не робить. І депутатів це теж не цікавить", – пояснила представниця потерпілих Євгенія Закревська.

Наступне засідання у справі призначене на 20 жовтня.

Ірина Шевченко, Андрій Толяренко, "5 канал"

Попередній матеріал
Влада перетворила Мінські переговори на шоу "95 кварталу" – Москаль
Наступний матеріал
Київ опинився в "помаранчевій" зоні – що заборонять у столиці
Loading...

Розстріли на Майдані: суд звільнив з-під варти ексберкутівця Маринченка

Розстріли на Майдані: ДБР затримало підозрюваного у вбивстві колишнього бійця "Омеги"

Засідання у справі Майдану без беркутівців: суд відсторонив нову групу прокурорів – подробиці

"Це ускладнить правосуддя": місія ООН розкритикувала звільнення ексберкутівців

РФ порушила умови обміну "всіх на всіх", а поплічники Януковича закликають до "полювання" на майданівців – "ЄС"

"Це куртка бренду BMW": адвокат ексберкутівця Аброськіна прокоментував його появу в куртці з прапором РФ