Місцеві алабаї тримають в остраху сусідів
Місцеві алабаї тримають в остраху сусідів 5 канал

"Нікого не слухає, на своїй хвилі": на Черкащині селяни 6-й рік потерпають від сусіда та його псів

Читайте по-русски
Місцеві кажуть: постійно просили сусіда прив'язати собак, утім безрезультатно

Власник алабаїв тримає у страху все село Остапівка на Черкащині. Люди кажуть, собаки протягом 6 років роздирають псів, котів та кіз. А нещодавно власник тварин придбав ще й гвинтівку, і стріляє у сусідських собак. Люди вже зверталися до правоохоронців, утім власника алабаїв так і не покарали. Причини з'ясовувала Яна Лимаренко.

"Собака був реально при смерті, перекушений хребет, це відбувалося у мене на очах, вони цькували алабаїв і вони його тріпали", - собаку Боцика Сергій Лабунець після нападу алабаїв вилікував, але його чекало нове лихо, іншого його пса Кльопу, сусід підстрелив.

"Для розваги, просто у нормальної людини не вкладеться в голові такий сюжет подій, який вони творять, спочатку не було гвинтівки – вони випускали собак, з’явилася гвинтівка – вони чередують – то собак випускають, то з гвинтівки стріляють", - розповідає чоловік.

Усе почалося 6 років тому, коли один із мешканців села Остапівка завів собі алабаїв. Відтоді, кажуть односельці, його собаки часто гуляють без нагляду вулицею, а на їхньому рахунку не один десяток скалічених та мертвих тварин. У дворі 87-річного Миколи Мороза сусідські пси загризли двох кіз.

"Собаки порозривали – та і все, візьму та одтягну до нього ту козу, а то він мені притягне. Не собаки, а телята, він не то – і людину загризе", - наголошує місцевий мешканець Микола Мороз.

Селяни кажуть: постійно просили сусіда прив'язати собак. Утім безрезультатно. А відколи чоловік придбав пневматичну гвинтівку – люди втратили спокій, за літо знайшли застреленими 5 собак.

У дворі Сергія Старунського два алабаї, один із них не прив'язаний, але власник запевняє – його собаки з двору не виходять, а гвинтівки у нього взагалі немає. Свідчення сусідів називає провокацією.

Люди вимагали пояснень, але так їх і не отримали.

Місцеві зверталися до сільської ради та збирали підписи, щоб сільський голова втрутився та допоміг угамувати сусіда, але це результату не дало.

"Вони скаржаться майже кожен день, то за кота, то за собаку. Я викликаю поліцію, поліція приїжджає. Зі Старунським балакати немає сенсу, з ним багато хто балакає, але він на своїй хвилі", - прокоментував Юхим Чечот, сільський голова.

Протягом шести років люди не раз викликали поліцію, самі збирали докази – знімали фото та відео травмованих собак. Кримінальне провадження правоохоронці порушили нещодавно.

"Кримінальне провадження відкрите за статтею 299 – це жорстоке поводження з тваринами, по цьому провадженню проводяться відповідні слідчі дії", - прокоментував Дмитро Грищенко, начальник слідкому обласного управління Нацполіції.

Звинувачення нікому не пред'явили, тож люди і далі живуть у страху та сподіваються лише на справедливе розслідування, адже самостійно умовити господаря прив'язати алабаїв не можуть.

Яна Лимаренко, В'ячеслав Ромодан, "5 канал"

Попередній матеріал
"По наростаючій": як противник демонструє свою "готовність" до розведення сил на Луганщині
Наступний матеріал
"Бажання є, немає вміння": Роман Безсмертний про Зеленського & Ko – у програмі "Кендзьор"

"Характер важкуватий": як безпритульний пес Томмі будує кар'єру в Нацгвардії

Емоційна зустріч колишньої собаки-полонянки Джессі та звільненого моряка – відео

День рятувальника в Україні: як надзвичайники та собаки рятують життя людей попри сніг, ворожі кулі, вогонь та небезпеку завалів – відео

"Прострілки", інформатори "ДНР" і собаки-вихованці: наочно про службу на КПВВ

У Києві пожежники врятували собаку із задимленої квартири

Пережила зраду і жорстокість людей: собаці шукають дім та нових люблячих "батьків"