Здичавілі собаки у Глухові
Здичавілі собаки у Глухові 5 канал

Уже роздерли кілька кіз: здичавілі собаки тримають у страху село на Львівщині

Читайте по-русски
Жителі Глухова переконані – домашню худобу тероризують пси з місцевої шахти

Здичавілі собаки на Львівщині тримають у страху село. У Глухові за один день знайшли роздертими трьох кіз. Після цього мешканці села бояться стати здобиччю псів.

"Розтягнули її та задушили. Гарненька, така рогатенька була коза, а там чорна була...", – не стримує сліз Петро Федишин. Показує пасовисько за кілька десятків метрів від дому, де він знайшов роздертими своїх двох кіз.

Згадує: "Одній вим'я роздерли, все роздерли, пів кози з'їли. Побачили мене і втекли на шахту. То годувальниця наша була. Вона нас годувала, і сир, і сметана, і молоко, – все було".

Того ж дня від зграї постраждало і козеня Ольги Масловської. Каже: ніколи собаки тут не нападали на свійських тварин.

У селі жінка живе десятки років: "Я прибігаю, дивлюся – пси роздирають козеня. Я патиком відганяла тих собак. Дві білі були, одна темна, а четверта була чорна".

Жителі Глухова переконані: домашню худобу тероризують пси з місцевої шахти. Кажуть, там тварин не годують і вони йдуть у село підживитися: "Вони охороняють територію. Їх нема чим годувати, собаки просто бігають".

На шахті від собак відхрещуються, кажуть, що ті безпритульні. Але біля входу на територію копальні знімальна група "5 каналу" помічає тварин.

"У нас нема на балансі псів. Вони як сільські, так і наші, приходять і відходять. Їх ніхто ж не тримає. В нас нема вольєрів. Завтра буде там, післязавтра там, то ж бродячі пси", – заявляє заступник директора шахти "Степова" Ігор Павліш.

Мешканці села бояться не тільки за худобу. Переживають, що собаки почнуть нападати на людей. Через це звернулися до правоохоронців.

"На даний час встановити власників собак неможливо. Тому скеровано відповідний лист в органи місцевого самоврядування для вжиття відповідних заходів", – звітує старший дільничий Сокальського відділу поліції Петро Петрошкевич.

Що робитимуть з бродячими собаками – в сільській раді не знають. Поки влада вирішує, що робити – місцеві вимагають компенсації за втрачених тварин у керівників шахти.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львівська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Ситуація в ООС: про що звітують у Міноборони – трансляція
Наступний матеріал
Справа Вишинського: засідання суду тривало менш як 10 хвилин – включення