Руслан Радецький 5 канал

"Невгамовні": посадовці продовжують вносити нові е-декларації до системи

Як відомо, термін подачі декларацій за 2015 рік посадовцями сплив наприкінці жовтня

Наразі до системи е-декларування продовжують надходити декларації від посадовців. Про це заявив заступник голови НАЗК Руслан Радецький під час презентації проекту агентства у Києві, передає "5 канал".

"Подано електронних декларацій – 105833. Чому є різниця (у цифрах), тому що суб'єкти декларування продовжують подавати декларації, незважаючи на те, що дедлайн завершився", – зазначив Радецький.

"Звичайно, Національним агентством це буде визнаватися як факт того, що особа несвоєчасно подала електронну декларацію. 60 днів було надано законодавством, і ці факти будуть вивчатися законодавством по кожному суб’єкту декларування. Це виходить десь більше 2,5 тисяч суб’єктів декларування, які несвоєчасно подали декларації. Ми будемо вивчати дані факти і за підтвердження цих фактів притягувати до адміністративної відповідальності цих осіб", – підкреслив він.

Читайте також: Чому на результат від е-декларацій варто чекати цілий рік – НАЗК

Крім того, у НАЗК запевнили, що для перевірки інформації з е-декларацій, щодо яких надійдуть звернення, комісія використовуватиме бази даних із реєстрів держорганів, а також інших джерел інформації.

"Якщо буде встановлено різну інформацію в декларації та в даних, які до нас надійдуть, НАЗК запрошуватиме до себе суб'єкта декларування з проханням надати пояснення щодо тих розбіжностей, які виникли", – повідомив заступник голови НАЗК.

"У разі підтвердження цього факту (невідповідності інформації, зазначеної в е-декларації), НАЗК здійснюватиме повну перевірку декларації суб'єкта декларування. За результатом цієї перевірки відкриватиметься адміністративне провадження, буде складено адміністративний протокол і направлено до суду для притягнення до відповідальності суб'єкта декларування", – пояснив Радецький.

Нагадаємо, НАБУ вже перевіряє близько 20 декларацій чиновників.

Дивіться також: НАЗК хоче брати участь в обшуках у "цікавих" декларантів

Попередній матеріал
КПВВ "Золоте" має бути відкритим до наступної зустрічі у Мінську – Оліфер
Наступний матеріал
"Мама казала": Співачка Оля Полякова присвятила нову пісню українським політикам

НАЗК хоче брати участь в обшуках у "цікавих" декларантів

Чому на результат від е-декларацій варто чекати цілий рік – НАЗК

Скандал на брифінгу у НАЗК: хто і як затягує перевірку е-декларацій чиновників

У НАЗК розповіли, коли розпочнеться моніторинг способу життя українських чиновників