НАЗК 5.ua

Чому на результат від е-декларацій варто чекати цілий рік – НАЗК

Голова НАЗК каже, що швидких результатів від системи е-декларацій очікувати не варто

Результат від оприлюднених декларацій чиновників суспільство зможе отримати через рік після того, як держслужбовці оприлюднять наступні електронні декларації уже за 2016 рік. Про це повідомила голова Національного агентства з питань запобігання корупції Наталія Корчак на круглому столі в Києві.

Наразі у відомстві обговорюють документ, який встановлює порядок перевірки задекларованих статків. У НАЗК вже підготували цей документ, тепер у столиці агентство зібрало представників ГПУ, Мін'юсту, НАБУ, громадськості, народних депутатів, аби врахувати їхні пропозиції.

Станом на 13:00 четверга, такі обговорення тривають вже третю годину поспіль. Потому працівники НАЗК мають внести затверджені правки до документу.

Як стало відомо, наразі про жодні терміни щодо початку перевірки статків не йдеться. Відомо лише, що зараз члени НАЗК чекають, коли сплине семиденний термін, за який чиновники мають право на внесення правок до своїх декларацій.

За словами Наталії Корчак, швидких результатів від системи е-декларацій очікувати не варто, оскільки тепер потрібно буде дочекатися наступної поданої чиновником декларації, за 2016 рік. Відтак, члени НАЗК зможуть порівняти дані, вказані у двох деклараціях, і зробити відповідні висновки.

"Результативність відбудеться уже тоді, коли буде подана ще одна декларація, за 2016 рік, тому що чиновники, вписуючи певні дані, оскільки їм потім потрібно буде якимось чином пояснити свої статки. А в наступній декларації з'явиться нова інформація. Тоді Національне агентство (НАЗК) зможе реалізовувати свою аналітичну функцію: співставляти, моніторити. Тут уже важливо те, що ЗМІ, представники громадськості, викривачі будуть нам надавати додаткову інформацію, привертати до увагу до певних фактів. Таким чином разом, спільними зусиллями ми зможемо подолати те ганебне явище, яке називається корупція в нашій державі", – сказала голова НАЗК Наталія Корчак.

Читайте також: Держдеп США озвучив офіційну реакцію на впровадження е-декларування в Україні

Водночас, як запевнили представники правоохоронних органів та члени НАЗК, уже після того, як сплине 7-денний термін, буде розпочата перевірка статків чиновників. Для цього потрібен доступ до всіх державних реєстрів. Поки ж, відкрито доступ лише до трьох таких реєстрів.

"У нас є доступ сьогодні, який нам надало Міністерство юстиції до речових прав. У загальному, ми плануємо отримати доступ до 15 реєстрів. Зараз – їх три (відкритих). Зараз відбувається, фактично, підписання меморандумів, угод з власниками, і ми їх погоджуємо з НАЗК. Зараз погоджуємо з ДФС, МВС та земельним кадастром. Робота поступово йде", – переконує заступник голови НАЗК Руслан Радецький.

Уже очевидно, що перевірка статків чиновників – тривалий процес, який залежить від низки органів, тому станом на зараз єдиний ефект від е-декларування – це шок суспільства. 

Дивіться також: Скандал на брифінгу у НАЗК: хто і як затягує перевірку е-декларацій чиновників

Попередній матеріал
Брифінг першого заступника голови ОБСЄ СММ Александра Хуга – відео
Наступний матеріал
Порошенко: Україна відходить від політики виживання
Теги:
Loading...

Держдеп США озвучив офіційну реакцію на впровадження е-декларування в Україні

Айвазовська: Декларації оприлюднили не для того, щоб виборці депутатів "просили поділитися цими ресурсами"

Жодних несанкціонованих втручань до реєстру е-декларацій не було – голова Держспецзв'язку

Скандал на брифінгу у НАЗК: хто і як затягує перевірку е-декларацій чиновників