НАЗК
НАЗК 5 канал

Скандал на брифінгу у НАЗК: хто і як затягує перевірку е-декларацій чиновників

В агентстві досі не можуть знайти відповіді на головні питання, що виникли по завершенню першого етапу подання е-декларацій

Певні подробиці наступного етапу електронного декларування на прес-конференції в НАЗК повідомили, однак ці відповіді не задовольнили журналістів та представників громади, оскільки досі невідомо, коли та з кого почнеться перевірка декларантів. Про це повідомляє "5 канал".

Власне під час прес-конференції один з представників апарату НАЗК після перепалки з громадськими активістами покинув приміщення.

Натомість, як повідомила на засіданні голова НАЗК Наталія Корчак, автоматична перевірка декларантів цього року точно не запрацює, оскільки лише до кінця року планується розробити технічне завдання. Тому лише наступного року буде розроблятися програма, що автоматично звірятиме дані, внесені в електронні декларації з реєстрами нерухомого і рухомого майна. Поки ж представники НАЗК можуть здійснювати перевірку "у ручному режимі".

"Закон не розрізняє черговість перевірки декларацій. Звісно, що між працівниками департаменту будуть розподілені декларації за певним критерієм чи по певному регіональному принципу. Кожен буде здійснювати перевірку пакету декларацій. Це робота одночасна. Не можна виділити, у першу чергу, перевірку декларацій Президента, а в другу – голови обласної адміністрації", – наголошує чільниця НАЗК.

"Декларації перевіряються по всім реєстрам, по яким подаються ці дані. Усі дані, які вказуються у декларації, перевіряються. Для цього робляться відповідні запити. Якщо ми говоримо, що в нас є доступ до цих реєстрів, то ми говоримо, що робимо це все в автоматичному режимі", – додає керівник апарату НАЗК Ігор Ткаченко.

Дивіться також: Більшість українських чиновників не зможуть пояснити походження задекларованих статків – економіст

Натомість громадські активісти нагадують, що для початку перевірки спершу потрібно затвердити порядок цієї перевірки і завізувати відповідний документ в Мін'юсті. Без нього перевіряти декларації неможливо. Поки ж це положення досі не ухвалене.

"Ми навіть не можемо добитися простої відповіді на питання: "Як перевіряють? За якими реєстрами перевіряють? І коли ми побачимо перші результати?" Це дуже прості питання. Нездатність голови НАЗК відповісти на ці питання свідчить лише про одне: вони свідомо затягують процес перевірки декларацій. Результатом цього можуть бути кілька речей. Перша версія – ніхто не відміняв можливості внесення змін до закону: закрити частину інформації і у такий спосіб заблокувати систему опрацювання цієї інформації в декларації. Друга – ніхто не відміняв технічних загроз для роботи системи", – сказала голова Громадського люстраційного комітету Олександра Дрік.

Водночас, як стало відомо, вже на завтра запланований круглий стіл НАЗК для обговорення відповідних питань. 

Зазначимо, що Нацрада реформ хоче ввести е-декларації для всіх українців.

Попередній матеріал
Корчак: Перевірка декларацій – це не процедури місяця, але й не років
Наступний матеріал
Активіст назвав "найбідніших" по зарплатах депутатів
Теги:
Loading...
Кількість е-декларацій може зрости до півтора мільйона – голова Держспецзв'язку

Кількість е-декларацій може зрости до півтора мільйона – голова Держспецзв'язку

НАБУ: Ми не проводимо тотальну перевірку е-декларацій

НАБУ: Ми не проводимо тотальну перевірку е-декларацій

У представництві ЄС прокоментували завершення першого етапу е-декларування

У представництві ЄС прокоментували завершення першого етапу е-декларування

У НАЗК розповіли, хто і за яких обставин перевірятиме задекларовану готівку чиновників

У НАЗК розповіли, хто і за яких обставин перевірятиме задекларовану готівку чиновників