Наталія Корчак/Facebook

НАЗК хоче брати участь в обшуках у "цікавих" декларантів

  Зазначимо, що НАБУ вже перевіряє близько 20 декларацій чиновників

  Нацагентство з питань запобігання корупції прагне долучити своїх співробітників до слідчих груп під час обшуків приміщень декларантів, які зацікавлять агентство. Про це в ефірі одного з українських телеканалів заявила голова НАЗК Наталія Корчак, передає "Укрінформ"

  "Ми обговорюємо з Генпрокуратурою можливість участі наших співробітників у слідчих групах, пов'язаних з обшуком приміщень тих декларантів, які нас будуть цікавити. Буде можливість зафіксувати дані й статки всередині приміщення", – зазначила вона.

  Водночас, чільниця відомства нагадала, що НАЗК є превентивним органом і не має можливості проводити власні оперативно-розшукові дії, але водночас можна використовувати інші правоохоронні органи.

  За словами Корчак, робота з перевірки е-декларацій вже ведеться. Як запевняють у відомстві, в першу чергу будуть перевіряти несвоєчасно подані е-декларації.

  "Ми вже зараз перевіряємо декларації на предмет подачі самої декларації, і це буде першою хвилею складання протоколів про адміністративне правопорушення... Роботи дуже багато на перших етапах, але ми почнемо, в першу чергу, з тих декларацій, які були подані несвоєчасно. Ми маємо право зробити запити відповідним декларантам та встановити термін у 10 днів, коли вони можуть дати пояснення", – повідомила вона.

  "Усі декларації, які були подані під час першої хвилі, підлягають обов'язковій повній перевірці. Під час перевірки також будуть враховуватися звернення зі ЗМІ та індивідуальні заяви про те, що доходи високопосадовця не відповідають даним у декларації", – додала Корчак.

  Нагадаємо, НАБУ вже перевіряє близько 20 декларацій чиновників.

  Водночас, згідно статті 38 Кримінального процесуального кодексу, участь співробітників НАЗК у слідчих групах органів досудового розслідування не передбачена.

  Дивіться також: Чому на результат від е-декларацій варто чекати цілий рік – НАЗК

  Попередній матеріал
  Ствольна артилерія, міномети та БМП: збройні провокації зафіксовані по всьому фронту – штаб
  Наступний матеріал
  Італію сколихнуло торнадо: очевидець зафільмував руйнівну силу природи – відео
  Теги:
  Loading...

  США відреагували на скандал із е-деклараціями українських політиків

  Ситник: НАБУ вже перевіряє близько 20 декларацій чиновників

  Фесенко: Зміст е-декларацій українських посадовців не стане чинником для соціальної дестабілізації

  Айвазовська: Декларації оприлюднили не для того, щоб виборці депутатів "просили поділитися цими ресурсами"