Бійці, які отримали інвалідність на війні, укотре здивували силою духу. Вісім ветеранів із різними травмами узяли участь у змаганнях з CrossFit підіймали штанги та гирі, віджималися та працювали з силовими тренажерами. І показали чудові результати. Зауважте, що у біців тяжкі травми і контузії. Не кожному здоровому під силу. У змаганнях узяли участь військові 128-ї та 30-ї бригад, а ще – бійці правого сектору та Нацгвардії.
Василь Данчук, ветеран ДУК "Правий сектор", каже: "Це була контузія важка при виході з селища Піски. Потім ще детонація була, а так як у мене остеосинтез в нозі, цю титанову планку відірвало просто від кісток. А потім ще у червні отримав осколкове поранення носа".
Вони пожертвували здоров'ям, боронячи незалежність України на Сході. Бійці різних підрозділів, які дістали інвалідність у зоні АТО – від тяжких контузій до втрати кінцівок – прийшли, щоб показати: травми – не привід здаватися. Сьогодні вони змагаються у CrossFit. Для кожного – індивідуальна програма.
Повболівати за бійця 30-ї бригади Дмитра Блохіна прийшла його дружина. Познайомилося майбутнє подружжя у шпиталі, де Лілія як волонтер доглядала за пораненим Дмитром.
"Була 120-мм міна, яка залетіла в окоп. Хлопець, який був перед ним, постраждав насмерть, а Діма отримав поранення, весь з голови до ніг. Йому пробило каску, застряг осколок в голові. В нього відірвало м'язи, пальці в нього ампутовані. Після поранення ми довго шукали реабілітацію, це передусім, мала бути психологічна реабілітація. Щоб він не думав про війну, знайшли ми вихід – спорт. Спорт, CrossFit", – розповідає Лілія.
На рівних із чоловіками змагається і ветеран "Правого сектору" Діана Виноградова. Щоправда, замість штанги вправлялася з вагою. З першими пострілами на Сході вона вирушила разом із чоловіком та кумом на передову. Воювала у Пісках, де отримала тяжку контузію.
Жінка каже: "Для жінки-воїна - це вже звично – на рівні з чоловіками, тому що війна не дає нікому знижок, що ти – жінка. І боєкомплект доводиться носити абсолютно адекватний усім. Тому для мене це звично – мати навантаження".

Прийшов підтримати учасників змагань і колишній боєць, а нині уповноважений президента з питань реабілітації учасників АТО Вадим Свириденко. Його історія свого часу сколихнула усю країну. Під час виходу з Дебальцевого він втратив усі чотири кінцівки. Чоловік розповідає, що отримав спочатку поранення шрапнеллю в руку й ногу. "Тоді вже коли під час вивезення наша колона була розбита, наша машина підірвалась на мінах, я провів 4 доби на морозі, тоді вже ампутували усі 4 кінцівки", –згадує чоловік.
Попри отримані травми, після лікування та протезування Свириденко долучився до активної громадської діяльності, представляв Україну на престижних змаганнях морських піхотинців у США.
Він підкреслює: "Хлопцям треба показувати і дати можливість. І показати їм, що вони можуть також проявити себе у цьому житті. Хто в спорті, хто там в якихось інших науках, але не давати їм замикатися в собі. Треба просувати їх: когось штучно, хтось – сам піде.
Попри те, що кожен з учасників намагався показати якнайкращий результат – сьогодні тут без переможців і переможених. Усі нескорені учасники змагань отримали грамоти.
Євгенія Подобна, Данило Буланенко, "5 канал"