парамедики 5.ua

Перемога, що дає шанс на життя: У Києві відбулися змагання юних парамедиків

Участь у змаганнях узяли більше 30 дітей з 8 міст України

Три десятки юних парамедиків змагалися, щоб з'ясувати, хто з них краще може зупинити кровотечу, допомогти при зупинці серця і відновити дихання. Учасники зібралися з 8 міст України. Організатори наполягають, що курси з домедичної допомоги слід внести до шкільної програми. Репортаж Юлії Божко.

За мить учасникам змагань потрібно визначити стан постраждалого і надати першу допомогу. 17-річна школярка з Полтави Катерина Зуб не уявляє, що робила б, якби таке відбувалося у реальному житті.

"Я думаю, я була б в шоці, у мене трусилися б руки, але я б зробила все можливе, щоб врятувати життя людини. Тому що немає нічого важливішого, ніж наше життя і здоров'я", – зауважує дівчина.

Перше завдання – визначити стан людини, яку знайшли у непритомному стані і провести невідкладні реанімаційні дії.

У другому завданні школярі допомагають травмованим пасажирам автобуса. У ролі постраждалих - інструктори Всеукраїнської спілки парамедиків.

Участь у змаганнях узяли більше 30 дітей з восьми міст України. Парамедики, які проводили з ними заняття в школах, а тепер є суддями – результатами задоволені. Але мають і зауваження.

Ярослав Вус, голова Всеукраїнської спілки парамедиків, каже: "Діти вони дуже мужні, тому вони рідко згадують про свою безпеку і одразу кидаються на допомогу. Інколи забувають оглянути місце події, забувають одягнути рукавиці".

За правильністю надання першої допомоги стежить "кіборг" Анатолій Свирид  із позивним «Спартанець». Розповідає, що сам він навчався рятувати людей вже на передовій: "На війні дуже часто і самі медики і бійці не були готові. Але на війні швидко навчаються. Але, на жаль, що не було відповідної кваліфікації, було втрачено багато життів".

Організатори змагань наполягають, надавати першу допомогу мають навчати у школах. Відповідний законопроект уже рік лежить у Верховній Раді.

Володимир Дудка, голова Українського фонду "Здоров'я", наголошує: "За оцінками експертів, які професійно надають медичну допомогу, в Україні гинуть десятки тисяч людей, яких можна було врятувати, якби хоча б ще 2 млн людей, 10% дорослого населення, вміло надавати домедичну допомогу. В Європейських країнах 50-80% людей вміють надати домедичну допомогу".

Юлія Божко, Васль Балабан, Валентин Стрельцов, "5 канал"

Попередній матеріал
Пожежа в житловому будинку Одеси: кількість жертв зросла до 6 осіб
Наступний матеріал
В Європі зростає загроза терактів – координатор ЄС з антитерору

В Україні хочуть запустити парамедиків-байкерів

Поранена російським снайпером дівчина-парамедик із "Правого сектору" лікується у Дніпропетровську

У Чернівцях встановили дошки трьом загиблим на Сході бійцям, серед них – медик

"Враження, наче це було тільки вчора": медик-волонтер поділилась спогадами про Майдан

ВР підтримала проект щодо відкриття доступу до результатів клінічних випробувань медикаментів

Рада зобов'язала студентів-медиків проходити військову підготовку офіцерів запасу