Повістка
Повістка Суспільне Черкаси

Несе ризики – IT-спеціалісти закликали не ухвалювати законопроєкт про мобілізацію в поточній редакції

Читайте по-русски
Організації водночас наголосили на підтримці "прагнення до справедливості"

Асоціація IT Ukraine, Lviv IT Cluster та Kharkiv IT Cluster закликали уряд до обговорень з ІТ-спільнотою ризиків та наслідків для IT-індустрії нового законопроєкту про мобілізацію. Організації водночас наголосили на підтримці "прагнення до справедливості". Про це повідомляє Liga.tech.

"Організації стверджують, що текст законопроєкта № 10449 "фактично дублює" попередній законопроєкт № 10378 та "жодним чином не вирішує нагальних питань", створюючи напругу між бізнес-середовищем, суспільством і державними інституціями", – мовиться в повідомленні.

У виданні зазначили, що ризики, що залишаються в законопроєкті, називають критичними для ІТ-галузі. Це:

  • перегляд КМУ Порядку бронювання військовозобов'язаних протягом місяця з дня опублікування цього Закону;
  • обов'язок громадян реєструвати електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста;
  • отримання повісток через такий електронний кабінет;
  • обмеження осіб, що перебувають за кордоном, в отриманні консульських послуг за відсутності військово-облікових документів.

"Додаються також "необґрунтовано малі строки для уточнення облікових даних всім військовозобов'язаним особам в Україні, в тому числі заброньованим", а також виключається відстрочка від мобілізації особам, які отримують другу вищу освіту", – розповіли в повідомленні.

У заяві мовиться: "Для багатьох ІТ-спеціалістів профільна освіта не є першою вищою освітою. При цьому вкрай нелогічним є виключення аспірантів, які навчаються на контрактній основі з переліку осіб, що мають право на відстрочку, що підриває науковий потенціал держави. Повторне проходження обстежень всіма особами, що визнані обмежено придатними для проходження військової служби та які отримали статус інваліда ІІ та ІІІ групи до кінця цього року".

"IT-спільнота закликає шукати баланс між обсягом мобілізації та здатністю підтримувати економіку України на належному рівні та не ухвалювати законопроєкт № 10449 в поточній редакції", – написали в повідомленні.

Та додали: "Найбільші ІТ-спільноти України, зокрема Асоціація IT Ukraine, Lviv IT Cluster, Kharkiv IT Cluster, закликають зупинити розгляд нового урядового законопроєкту № 10449 про мобілізацію та направити на доопрацювання з урахуванням позицій громадськості та бізнесу заради збереження економічної стійкості країни".

"Прийняття законопроєкту № 10449 у поточному вигляді неприпустиме та становить загрозу для подальшої роботи ІТ-галузі в Україні, через суперечність в його положеннях, високий рівень закладених корупційних ризиків на незбалансованість повноважень компетентних органів", – мовиться у заяві.

Організації виділили також положення про електронне вручення повісток та обмеження доступу до консульських послуг, рахунків та ведення підприємницької діяльності фізичними особами-підприємцями за кордоном. Спільноти посилаються на те, що вперше за роки незалежности України ІТ-індустрія не показала росту в порівнянні з минулим роком.

"За минулий 2023 рік експортний виторг IT-послуг зменшився на 8,5%, що в грошовому еквіваленті становило $6,7 млрд", – написали у виданні.

Читайте також: уповноважений з прав людини заявив, що законопроєкт про мобілізацію містить низку суперечливих норм.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

 

 

Попередній матеріал
Сили ССО провели складну спецоперацію з захоплення опорного пункту військ рф на панівній висоті – відео
Наступний матеріал
Україна скоро може зіткнутись із серйозною нестачею зброї та боєприпасів – Шольц
Loading...
У законопроєкті про мобілізацію не вистачає норми про ротацію – голова комітету ВР з нацбезпеки

У законопроєкті про мобілізацію не вистачає норми про ротацію – голова комітету ВР з нацбезпеки

Етапи й терміни: коли можна очікувати ухвалення нового законопроєкту про мобілізацію

Етапи й терміни: коли можна очікувати ухвалення нового законопроєкту про мобілізацію

Кабмін вніс до Верховної Ради нову версію законопроєкту про мобілізацію

Кабмін вніс до Верховної Ради нову версію законопроєкту про мобілізацію