У Запоріжжі відкрилася виставка старовинних музичних інструментів 5 канал

"Нехай дримба задримбає коло мого носа": у Запоріжжі відкрилася виставка старовинних музичних інструментів

Рідкісні вібраційні ротові інструменти, свистульки, бандура та ліра, і навіть веретено як музичний інструмент – хто вже встиг відвідати, не приховують захоплення

Виставка старовинних і рідкісних музичних інструментів відкрилася у Запорізькому краєзнавчому музеї. Попри поважний вік, більшість із них – у робочому стані і відтворюють досить мелодійні звуки.

Виставка стала презентацією музею історії музичних інструментів, який створили запорізькі ентузіасти-етномузики. Обіцяють, що експозиція буде інтерактивною, з майстер-класами для відвідувачів. А у вихідні на старовинних інструментах гратимуть цілі ансамблі.

Відвідувачі наразі не приховують захоплення побаченими інструментами та просто заворожені їхніми звуками.

Етномузиканти пояснюють, що схожі на гуцульські дримби вібраційні ротові інструменти були й у інших народів світу. Чим оригінально відзначилися українці – то це керамічними свистульками різного калібру, тембру і складності гри. В експозиції їх дуже багато: зозулиці, пташки, баранчики, навіть риби і свині.

А ще предки повсякчас використовували для музикування побутові предмети. Нині дослідники намагаються реконструювати, як саме жінки тоді грали на веретенах, адже інформація така є, а як грали – незрозуміло.

Українська бандура нині відома в усьому світі і широко використовується – навіть для виконання джазу. А такий давній інструмент, як колісна ліра, незаслужено забутий. На виставці представлені й давні інструменти інших народів світу. Наприклад, алтайський топшур. 

Михайло Воронов, Юрій Петришин, "5 канал".

Попередній матеріал
"Старої влади нема, а закони її діють": Як автомобілісти кордон на Закарпатті блокували
Наступний матеріал
На сході Мосула в Іраку вбито щонайменше 28 терористів ІДІЛ

40-річчя Гельсінської Спілки: У стінах Могилянки відкрилась спеціальна виставка "В'язні сумління"

"Сімейний альбом України": Із 5 по 13 листопада у галереї "Лавра" – фотовиставка газети "День"

У столичній підземці відкрилася фотовиставка "Чемпіон у кожному"

Виставка "Зброя та безпека": найцікавіше, що представили виробники озброєння