УНИАН

Виставка "Зброя та безпека": найцікавіше, що представили виробники озброєння

На відкритті заходу побував і міністр оборони Степан Полторак, який оцінив якість зброї

Міні-бронетранспортер "Фантом" вітчизняного виробництва вперше презентували у столиці, де триває 13-та міжнародна військова виставка "Зброя та безпека". Там свою продукцію також представляють більше 100 підприємств оборонного комплексу із 24 країн світу.

Розробники запевняють, що цей міні-бронетранспортер – зброя майбутнього. Безпілотний БТР, який отримав назву "Фантом", може доправляти вантажі через зони ризику та вивозити постраждалих із гарячих точок.

"Дозволяє безпечно, швидко евакуйовувати поранених з поля бою: просто під’їжджаємо, відкриваємо носилки, забираємо бійця, евакуюємо. Швидко, тихо, безпечно для інший бійців. По-друге, вона виконує різні розвідувальні місії у разі необхідності з швидкою вогневою підтримкою. Тобто комплекс обладнаний денною та нічною камерою, він може виїхати подивитися, що у зеленці, наприклад, чи є якась засідка, чи є замінування", – каже директор ДП "СпецТехноЕкспорт" Павло Барбул.

ukroboronprom.com.ua

Як стало відомо, міні-БТР важить одну тонну, розганяється до майже 40 кілометрів за годину. Оснащений вогневим комплексом – удень може влучати в цілі на два кілометри, вночі на один.

"Наші виробники почали працювати плідно над кінцевим продуктом, тому що перший рік дуже багато було планів, але на виході було не так багато готової техніки. Сьогодні те, що я встиг побачити, – ми готові сьогодні до серійного випуску багатьох засобів озброєння і техніки. Це дуже і дуже нас тішить, тому що ми чітко розуміємо, що реформуючи Збройні Сили, їх неможливо якісно реформувати без реформування військово-промислового комплексу", – зазначив міністр оборони Степан Полторак.

Більше подробиць про розробки – у відео.

Ксенія Дворнікова, Микола Лебедєв, "5 канал"

Попередній матеріал
Головні події дня в одному відео
Наступний матеріал
Бачо Корчілава: "За Чай.com" з Романом Чайкою – повне відеоінтерв'ю

Новітнє озброєння та передові розробки – фоторепортаж з виставки "Зброя та безпека-2016"

Польські виробники зброї планують взятися за озброєння України – Rzeczpospolita

Глава Пентагону сказав, від чого залежить надання Україні летального озброєння

"Зброя та безпека-2016": Волонтери-розробники показують сучасні українські безпілотники – відео