'В'язні сумління' 5 канал

40-річчя Гельсінської Спілки: У стінах Могилянки відкрилась спеціальна виставка "В'язні сумління"

Вона працюватиме лише 8 і 9 листопада

У вівторок, 8 листопада, у музеї Києво-Могилянської академії відкрили виставку під назвою"В'язні сумління". Її приурочили до 40-річчя утворення та діяльності Гельсінської групи.

Відвідувачі виставки зможуть ознайомитися із фото та документами, що ілюструють життєвий шлях всіх 49 діячів організації.

Повідомляється, що виставку організували представники Музею шістдесятництва та Українського інституту національної пам'яті. У Києві експозиція буде лише два дні, але автори не виключають, що вже найближчим часом вона вирушить й до інших міст України.

"Більшість документів, представлених на цій виставці, яка готувалася спеціально до сорокаріччя Української Гельсінської Групи, це з фондів нашого музею. Звичайно, ця тема нам дуже і дуже близька, тому що більшість членів Української Гельсінської Групи вийшли саме з середовища шістдесятників, встигли відсидіти різні терміни ув'язнення. За свою діяльність в 60-ті роки, на початку 70-х, у 1972 році більшість з них вже були ув'язнені по разу", – каже завідувач Музею шістдесятництва Олена Лодзинська.

Дивіться також: Українська Гельсінська Спілка готується відзначити 40-у річницю створення

"Ці люди продемонстрували таку певну незламність. Безперечно, Українська Гельсінська Група – це важливий крок до створення незалежної України. Очевидно, саме тому важливо зараз нам, Україні, яка знов відстоює свою незалежність у війні, згадувати тих людей, завдяки яким незалежність стала можливою", – зазначив голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

А от колишній політичний в'язень та член Української Гельсінської Групи Василь Овсієнко додає: "Історія, на жаль, не завжди те, що було, а те, що записано. Бо те, що було, воно просто відходить з людьми, і сліду від нього не має. Певно, це фотографії, звукові тексти і на папері тексти. На жаль, у нас мало відеосюжетів про це, а люди вже відходять". 

Попередній матеріал
День народження на Майдані: колишній політв'язень РФ влаштував акцію в центрі Києва
Наступний матеріал
Депутат Новинський повернувся в Україну

Українська Гельсінська Спілка готується відзначити 40-у річницю створення

У центрі Гельсінкі відбулася акція за звільнення Савченко