Українська Гельсінська Спілка 5 канал

Українська Гельсінська Спілка готується відзначити 40-у річницю створення

Цієї середи з нагоди ювілею колишні учасники Групи зберуться на Софійській площі та в Київському будинку учителя

Українська Гельсінська Група готується відзначати своє 40-річчя. Про це повідомляє "5 канал".

Як відомо, об'єднання правозахисників було створене у Києві 9 листопада 1976 року. Група стала на захист простих українців, керуючись Декларацією прав людини ООН. Так, учасники документували і оприлюднювали порушення прав і свобод, а найголовніше – відстоювали ідею незалежності України.

Через це багато учасників Гельсінської спілки потрапляли під репресії та вигнання тодішньої влади.

Зазначимо, що Українська Гельсінська Група налічувала близько 40 осіб, з них 24 були засуджені і провели в радянських концтаборах, в'язницях, психіатричних лікарнях загалом 170 років. Ще п'ятеро  загинули в неволі.

Серед учасників організації відомі дисиденти Микола Руденко, Олекса Тихий, Василь Стус, В'ячеслав Чорновіл, Левко Лук'яненко, Мирослав Маринович, Василь Овсієнко.

Як стало відомо, цієї середи з нагоди ювілею колишні політв'язні зберуться на Софійській площі та в Київському будинку учителя. Запланована і зустріч членів групи із Президентом України.

"Ми підготували ще деякі документи, які ми обов'язково йому вручимо. Останній документ стосується АТО. Там є пропозиція припинити ту абревіатуру словоблудну, яка поширює брехню. І повернутися до правди і речі називати тими словами, які відповідають реальній дійсності", – каже один із засновників Української Гельсінської групи Левко Лук'яненко.

"Ми також там подамо список тих політв'язнів, які потребують підтримки. Багато з нас мають мізерні пенсії, а існує така президентська стипендія, і її присуджували в попередні роки і заслуженим людям, і не дуже заслуженим. А тепер ми маємо такий великий список тих колишніх політв'язнів, котрі дуже потребують такої допомоги", – додає учасник групи Василь Овсієнко.

Попередній матеріал
У Швейцарії під егідою ООН розпочато переговори щодо об'єднання Кіпру
Наступний матеріал
У Грузії відновиться обов'язковий військовий призов
Теги:
Loading...
Агресія Росії проти України цілковито порушила принципи Гельсінського заключного акту - президент ПА ОБСЄ

Агресія Росії проти України цілковито порушила принципи Гельсінського заключного акту - президент ПА ОБСЄ

Правозахисники закликають не допустити РФ до Ради ООН з прав людини

Правозахисники закликають не допустити РФ до Ради ООН з прав людини