Водії знову блокують кордон на Закарпатті 5 канал

"Старої влади нема, а закони її діють": Як автомобілісти кордон на Закарпатті блокували

Траса у пункті пропуску "Ужгород" від 10:00 заблокована. Власники автомобілів з іноземними номерами вимагають збільшити до року термін транзиту машин, придбаних у країнах ЄС

Збільшити до року термін перебування в Україні автівок з іноземною реєстрацію вимагали активісти, а щоб влада зрештою їх почула – заблокували автомобільні пункти перетину кордону, через які вони мають кожні п'ять днів своїми нерозмитненими автівками туди-сюди їздити. Саме стільки нині діє термін дозволу на перебування в Україні автомобілів на іноземних номерах.

Невідомо, чи почула їх київська влада, а от прокльони від простих подорожувальників, які через заблокований кордон простояли в довжелезних заторах – активісти точно чули.

Траса в пункті пропуску "Ужгород" від десятої ранку заблокована. Це власники автомобілів з іноземними номерами вимагають збільшити до року термін транзиту машин, придбаних у країнах ЄС. Водії невдоволені тим, що кожні п'ять днів мають перетинати кордон.

"Ми хочемо, щоби зняли в цьому кодексі митному, який до речі, був прийнятий злочинною владою в 2012 році, щоби були відмінені в статті 380 частині 3 дискримінаційні норми, які діють по сьогоднішній день. Влади нема, а закони її діють", – пояснив учасник протесту Юрій Качур.

На водія, який першим заблокував своєю машиною дорогу до пункту пропуску, патрульні поліцейські склали протокол з формулюванням "за перешкоджання транспортному руху".

"Оштрафували першого, а далі вже будуть працювати за обстановкою. Наше основне завдання – це превенція і попередження правопорушень і якихось сутичок", – розповів речник патрульної поліції Ужгорода та Мукачева Ернест Завадський.

Прикордонники Чопського загону кажуть, що про акцію їх повідомили заздалегідь. Тож і вони попереджали транзитних водіїв, щоб ті перетинали український кордон в інших пунктах пропуску.

Начальник Чопського прикордонного загону ДПСУ Сергій Білявець наголосив: "Ми безпосередньо закликаємо всіх осіб, які хочуть перетнути державний кордон, перетнути його у найближчому місці – через пункт пропуску "Малий Березний". Дане питання більше стосується до митного законодавства".

За кілька годин власники транзитних авто влаштували такі самі акції в пунктах пропуску "Солотвино" на кордоні з Румунією та "Рава-Руська", що на україно-польському кордоні. Протестувальники кажуть, що їхня акція безстрокова, дороги утримуватимуть, допоки їхні вимоги не виконають.

Анна Малашенко, Максим Мегела, Закарпатська область, "5 канал"

Попередній матеріал
В Одесі ультрас з усієї України готуються до маршу на честь героїв Майдану та АТО
Наступний матеріал
"Нехай дримба задримбає коло мого носа": у Запоріжжі відкрилася виставка старовинних музичних інструментів

Автомобілісти перекрили дороги у напрямку Європи перед КПП "Ужгород" та "Солотвино"

Активісти заблокували пункт пропуску на кордоні з Польщею