Неякісні електроприлади можуть стати причиною пожежі в домі

  Вентилятор, телевізор, електрична плита, радіоприймач та навіть звичайна розетка, придбані на стихійному ринку, можуть призвести до пожежі. Про це свідчать лабораторні випробування дрібної побутової техніки. У різних торгівельних точках столиці фахівці держстандарту купили зо два десятки різних товарів. І всі вони не відповідають вимогам експлуатації.

  Контрольну закупку працівники "Укрметртестстандарту" називають ринковим дозором. Дрібну побутову техніку вони закупили на вуличних ятках столиці. Іспит на якість не здав жоден із товарів.

  Пожежа була настільки сильною, що працівникам лабораторії ледь вдалося загасити полум`я. 

  Якщо така праска займеться в будинку, житло може вигоріти вщент, попереджають лаборанти. Наводять цифри: кожну п`яту пожежу з жертвами спричиняють саме електропристрої кустарного виробництва.

  Тести не витримують і телевізори, і радіоприймачі. Усю цю техніку превіряльники закупили як звичайні споживачі. Адже відповідно до Закону, про офіційну перевірку приватного підприємця слід попередити заздалегідь.

  Не спокушатися низькою ціною продукції та вимагати у продавців показати сертифікат якості - радять споживачам працівники "Укрметртестстандарту". Знімальній групі "5 каналу" отримати такий документ у стихійного торговця не вдалося.

  Ятки з неякісним електротехнічним обладнанням існують, бо мають попит, стверджують  покупці. І як свідчить їхній досвід: за наявності скарг - реакції на них немає.

  Саме так радять робити і фахівці. Тоді у разі виникнення претензій, принаймні, є з кого спитати. 

  Людмила Голоднік та Максим Петраков, 5 канал

  Попередній матеріал
  Китай: внаслідок повені в річку Сунгарі потрапило 3.000 діжок з отрутою
  Наступний матеріал
  Мешканці трьох столичних районів залишаються без гарячої води
  Теги: