"Неадекватна реакція на реалії" – Клімкін обіцяє особисто поговорити з Бан Кі-муном

  Клімкін назвав заяву Бан Кі-муна неадекватною реакцією на реалії

  Заява генсека ООН Бан Кі-муна про те, що Росія "має відіграти важливу роль у вирішенні конфліктів в Сирії і Україні", не є адекватною реакцією на сучасні реалії. Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін на брифінгу в Києві, передає кореспондент "ЛІГА.БізнесІнформ".

  "Я, звичайно, буду говорити з Бан Кі-Муном під час наступної зустрічі з ним. Я взагалі можу сказати, що спроба, навіть не явна, поставити в один ряд те, що відбувається в Україні – російську агресію – і, наприклад, конфлікт у Сирії, – це в принципі не є адекватною реакцією на сучасні реалії", – заявив Клімкін.

  "Розмовляючи з Бан Кі-муном, я чітко скажу, що взагалі логіка надій на Росію, яка є агресором в Україні, і логіка надій на Росію у вирішенні глобальних конфліктів жодним чином не повинні перетинатися. Це буде основою моєї політичної позиції", – додав він.

  Нагадаємо, ООН виправила слова Бан Кі-муна про "критично важливу роль РФ у конфлікті в Україні". У первинному тексті виступу Бан Кі-муна в Санкт-Петебурзі 16 червня, який розповсюдила ООН, він заявив, що РФ як постійний член Ради безпеки ООН "покликана відігравати важливу роль" у вирішенні нагальних глобальних проблем – "від припинення конфліктів в Сирії і Україні", захисту прав людини до запобігання розповсюдженню зброї масового ураження.

  У озвученій Бан Кі-муном версії промови він, однак, не згадав Україну. Пізніше слова про конфлікт зникли і з текстової версії виступу генсека на сайті ООН.

  Як повідомляв 5.ua, Геращенко прокоментувала заяву генсека ООН щодо ролі Росії.

  Попередній матеріал
  Спецоперація в Маріуполі: є поранені
  Наступний матеріал
  "Потьомкінський інтернет": для гостей форуму у Петербурзі відкрили доступ до заборонених у РФ сайтів

  Представник генсека ООН різко відповів на критику з боку України

  Представник Порошенка може зустрітися з Сурковим найближчим часом – Айвазовська

  У Мінську представники ОБСЄ звітують про порушення перемир’я на Донбасі

  На реформування Верховної Ради ЄС та ООН виділять 1,3 млн євро