Предстоятель ПЦУ
Предстоятель ПЦУ Митрополит Епіфаній / Instagram

Не піддавайтеся російському "вірусу страху" – Епіфаній

  Читайте по-русски
  Страх – це інструмент агресора, яким він намагається підкорити український народ, впевнений предстоятель ПЦУ

  Українці подолали страх перед лицем справжньої небезпеки у 2014-му році, подолають і нинішній "вірус страху", який поширює Росія, аби підкорити українську націю. Про це предстоятель Православної церкви України Митрополит Епіфаній написав у Facebook.

  "Всі ми прагнемо встановлення справедливого миру. Мир – природний стан людства. Господь Ісус Христос часто звіщав, як істину і побажання: "Мир вам". Не маю сумніву, що Україна, з милості Божої, здобуде мир", – зазначив він.

  "Але чи допоможе нам у цьому страх? Ні, страхом не перемогти. В ці квітневі дні ми входимо у восьмий рік війни. Війни, якої ми не хотіли, не ініціювали й не провокували. Ми ніколи не зазіхали на чуже, не прагнули поневолити інших чи загарбати чиюсь територію. Війни, в якій ми захищаємо Богом дану нам землю, наш народ і наші цінності. І сусід-агресор добре знає, що протягом усього цього часу українці виявили таку силу духу та єдності, якої мало хто від нас очікував. Нас не знищили обстріли й не зламала брехня агресора. Тож уже вкотре в паніці російська влада ширить "вірус страху", який століттями вирощує й культивує у підвладних їй сама, – погрожує знищити, брязкає зброєю, збільшує психологічний тиск", – наголосив Митрополит.

  Епіфаній пояснив, що "страх – дійсно небезпечний "вірус", що може вбити зсередини. Але страх – це всього лиш інструмент, яким агресор хоче підкорити нас".

  "Не бійтеся! Не падайте духом! Ми – сильний народ і вміємо долати виклики. Пригадайте події 2014-го року, як тоді поширювали "вірус страху", але перед лицем справжньої небезпеки страх зник, натомість молитви Церков та єдність народу, сила армії та мудрість дипломатів стали стіною супроти планів агресора. Як результат – ми зберегли державність, вибороли духовну незалежність, увічнену в Томосі, завоювали міжнародну підтримку, виховали сильну молодь, зуміли сформувати потужну оборону на лінії фронту і в серцях мільйонів співвітчизників", – закликав очільник ПЦУ.

  "Немає сумніву, переможемо й цю навалу. Наша Церква молиться за визволення від чужинців. Наші капелани опікуються військовими. Українська церква – з українським народом", – підсумував Епіфаній.

  Як відомо, нині Росія сконцентрувала на кордоні зі східними областями України та в Криму найбільше своїх військ з 2015 року. Такого висновку дійшли дослідники з Conflict Intelligence Team, які документально зафіксували зосередження мотострілецьких, артилерійських, десантних та танкових підрозділів російської армії, здебільшого у Воронезькій області та в окупованому Криму.

  Як повідомляв 5.UA, головнокомандувач ЗСУ Хомчак заявив, що Росія нарощує свої війська на кордоні з Україною. Президент України повідомив генсеку НАТО про готовність російських військ до наступальних дій.

  Своєю чергою ОБСЄ засудила концентрацію російських військ біля кордону з Україною та вимагає пояснень. А в ЄС закликали посилити санкції проти Росії в разі подальшої ескалації на кордоні України.

  Попередній матеріал
  В Україні людям гомосексуальної орієнтації дозволили бути донорами крові – правозахисники
  Наступний матеріал
  У Бразилії не вистачає ліків для боротьби з коронавірусом
  Loading...