Станиця Луганська
Станиця Луганська 5 канал

"Навпаки – будують": як відбувається двосторонній демонтаж укріплень у Станиці Луганській – відео

Читайте по-русски
З українського боку укріплення розбирають за допомогою техніки. Окупанти ж неквапливо працюють лише лопатами

У Станиці Луганській розпочали демонтаж фортифікаційних споруд українського війська неподалік контрольно-пропускного пункту. Це потрібно для подальшого відновлення зруйнованого мосту. Щоправда, роботи ведуться не в дзеркальному порядку, як це було обумовлено Мінськими угодами. З українського боку укріплення розбирають за допомогою техніки. Окупанти ж неквапливо працюють лише лопатами, і заливають у бетон нові захисні споруди. Репортаж Вікторії Ковальової.

У Станиці Луганській розбирають військові укріплення. Згідно з Мінськими угодами, сторони мають демонтувати блокпости для подальшого ремонту мосту. Він з'єднує підконтрольну Києву Станицю Луганську з окупованим Луганськом.

Ще кілька місяців тому ось на цьому опорному пункті тримало оборону українське військо. Зараз рятувальники його активно розбирають і чекають що в дзеркальному порядку окупанти розпочнуть демонтаж своїх позицій.

Проте позиції окупантів залишаються на своєму місці. 70-річна Раїса їде до Станиці по пенсію. Каже, з іншого боку укріплення не розбирають.

"Навпаки – будують! Що вони будують? Сьогодні ні сісти було! Нічого! Така спека, людей море. Чого ж вони міст не роблять? Скільки вони будуть над нами знущатися?" – бідкається луганчанка.

"На тій стороні стоїть 2 незрозумілих представники, які махають лопатою і перебирають пісочок. Перед спорудою встановлений новий кунг, на який вони наклеїли наклейку СЦКК, хоча, насправді, представників спільної комісії там немає", розповідає прес-офіцер ОТУ "Північ" Володимир Фітьо.

Окупанти, які називають себе представниками спільного центру з контролю та координації з питань припинення вогню, заперечують свою бездіяльність.

Далі один з окупантів радить не наближатися до ворожих позицій. А потім переходить на другу частину мосту – у бік підконтрольної Києву території. Чоловік у військовому однострої називає себе Олексієм. Після словесної перепалки він повертається на сторону, контрольовану окупантами.

Українські сапери чекають можливості виконати Мінські угоди й розмінувати лівий берег Сіверського Донця. Окупанти – вкотре не дають на це згоди. Така ситуація у Станиці Луганській – від початку серпня.

"Ми синхронно повинні розбирати. Ось ми кожен день з 6-го числа – підходить кран, підходить машина, ми виставляємо техніку і починаємо готуватися, розбирати наші інженерні споруди. З їх боку такої підготовки немає", – наголошує голова Луганської військово-цивільної адміністрації Віталій Комарницький.

"Ми будемо готові відновити там роботи, які прописані в договорах, лише після того, як дзеркальні дії будуть з протилежної сторони. Наразі вони не дотримуються своїх зобов'язань і, відповідно, роботи призупиняються", – пояснює прес-офіцер ОТУ "Північ".

Вікторія Ковальова, Петро Ковальов, Луганська область, "5 канал"

"Блокпост, напруження, тиша": світлини з КПВВ у Станиці Луганській – ФОТО

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Підготовча група затвердила кандидатури голів комітетів Ради – список
Наступний матеріал
Доба на фронті: російські найманці гатять із забороненої зброї – поранено армійця ЗСУ
Loading...

Окупанти лише імітують демонтаж укріплень у Станиці Луганській – СЦКК

Україна розпочала демонтаж укріплень у Станиці Луганській

Україна заявила про готовність розпочати ремонт мосту в Станиці 22 серпня

ТКГ у Мінську: Україна готова розпочати ремонт мосту в Станиці Луганській уже завтра – є одна умова

Ворог зірвав демонтаж укріплень біля Станиці Луганської і блокує ремонт мосту – СЦКК

Ремонт мосту в Станиці Луганській: окупанти зривають відновлювальні роботи