Обстеження мосту у Станиці Луганській
Обстеження мосту у Станиці Луганській Facebook

Україна заявила про готовність розпочати ремонт мосту в Станиці 22 серпня

  Читайте по-русски
  Демонтаж фортифікаційних споруд з обох боків у районі КПВВ "Станиця Луганська" має бути одночасним і дзеркальним, каже українська сторона

  Українська сторона на засіданні Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу поінформувала про готовність розпочати ремонт мосту у Станиці Луганській 22 серпня. Про це повідомила у Facebook речниця представника України в ТКГ, експрезидента Леоніда Кучми Дарка Оліфер.

  "Українська сторона поінформувала представника ОБСЄ в ТКГ Мартіна Сайдіка стосовно виконання взятих на себе зобов'язань щодо завершення розмінування в районі мосту у Станиці Луганській та готовності розпочати ремонт переходу з першої половини дня 22 серпня 2019 року", – написала вона.

  Оліфер також додала, що однозначно до початку відновлювальних робіт на мосту має бути демонтовано блокпост бойовиків ОРЛО. Надалі демонтаж фортифікаційних споруд з обох боків в районі КПВВ "Станиця Луганська" повинен бути одночасним та дзеркальним.

  За словами Оліфер, досягнуто домовленості, що всі роботи щодо мосту мають відбуватися в тісній координації зі Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ.

  За словами речниці, Тристороння контактна група відзначила, що в цілому режим тиші, оголошений 21 липня, має сприятливий вплив на безпекову ситуацію на Донбасі, хоча, на жаль, не обійшлося без втрат. Подальше безстрокове дотримання режиму тиші є особливо важливим у контексті початку нового навчального року, наголосила вона.

  Крім того, речниця Кучми поінформувала, що триває конструктивна робота над взаємним звільненням утримуваних осіб.

  Також усі учасники підгрупи погодилися, що більшої уваги потребує питання повернення української державної та приватної власності на території ОРДЛО, оскільки ця проблема є ключовою.

  Як повідомляв 5.UA, на попередньому засіданні ТКГ 31 липня сторони домовилися про початок 1 серпня розмінування прилеглих до мосту в Станиці Луганській територій. Також було досягнуто домовленостей, що подальший демонтаж фортифікаційних споруд в районі Станиці Луганської повинен бути одночасним та дзеркальним. Разом з тим, російські окупанти, за даними СЦКК, зірвали такий синхронний демонтаж.

  Попередній матеріал
  "Нафтогаз" пропонує населенню закупити газ за літніми цінами – скільки треба буде заплатити
  Наступний матеріал
  Зеркаль: Звільнення українських моряків та інших політв'язнів – предмет торгу за повернення Росії до G7
  Loading...