kliker.info

Науковець-історик: Путін хоче купити індульгенцію перед усім світом, щоб РФ не вважали злочинцем

Напередодні дня пам'яті та примирення поспілкувалися із науковцем-істориком, головою Українського інституту національної пам'яті Володимиром В'ятровичем про те, як РФ створює антиукраїнську пропаганду, використовуючи історичні аспекти Другої світової

З огляду на те, як поводиться РФ у Сирії та Україні, чи є загроза Третьої світової війни?

Безперечно, світ зараз як ніколи близький до Третьої світової війни саме через російську агресію, яка в 2014 році вперше поламала існуючу міжнародно-правову систему, і до цього часу саме Росія є тією силою, яка підтримує конфлікт на сході України і тримає під окупацією Крим. Тобто це абсолютно безпрецедентні події для Європи та світу, які очевидно ставлять загрозу можливості розгортання Третьої світової.

Світ зараз як ніколи близький до Третьої світової війни саме через російську агресію.

В історичному контексті, якими були втрати України під час Другої світової війни порівняно з іншими країнами?

У Другій світовій війні було задіяно 62 держави, загинуло близько 65 мільйонів людей усього по світу, з них близько восьми мільйонів українців, якщо рахувати з новонародженими, то це близько 10 мільйонів. Наша країна – одна з тих, які зазнали найбільше втрат.

Путін стверджує, що Другу світову виграли саме завдяки росіянам, чи є якісь мінімальні підстави так вважати?

Це звичайна імперська пиха та бажання собі приписати ті речі, до яких Росія не має повного відношення, тому що треба зрозуміти, що війну проти Третього рейху перемогли так звані об’єднані нації, тобто це не тільки Радянський союз, а треба розуміти, що Радянський союз – це не тільки Росія, а ще й Україна. Але війну переміг не тільки Радянський союз, а й британська, американська, французька армії, підпільні рухи, з українського боку це ще й визвольний рух Української повстанської армії – саме всі ці чинники разом посприяли перемозі.

Це звичайна імперська пиха та бажання собі приписати ті речі, до яких Росія не має повного відношення.

Чому потрібна Путіну зараз ця так звана монополія на перемогу, щоб прикритися від того, що сьогодні Путін є одним з тих, хто чинить воєнні злочини, розв'язав агресію проти іншої держави, і таким чином він хоче купити собі індульгенцію перед усім світом, що Росія не може вважатися злочинцем, тому що вони були єдині, які перемогли нацизм.

Неодноразово від російської сторони лунали вислови про те, що українці під час другої світової мали якісь зв'язки із нацистами. Для чого поширюється така думка та як вона може вплинути на статус України у світі?

Поширюється безперечно для того, щоб посилити ту пропаганду, яку намагається сучасна Росія ширити у світі, що нібито сучасна Україна – це фашистська держава, наступник колабораціоністів, для цього використовуються радянські міфи про нібито колаборацію українського визвольного руху у ХХ столітті, для цього замовчується про мільйони тих росіян, які воювали в лавах Третього рейху.

Попередній матеріал
"Тітушки", наліпки, десяток постраждалих: як Дніпро відзначав День перемоги
Наступний матеріал
Валетов: Головна наша помилка в тому, що ми боремося із "совком" методами того ж "совка"
Loading...

У Берліні вшанували пам'ять загиблих у Другій світовій війні і згадали про заручників на Донбасі

Порошенко: Україна не відзначатиме 9 травня за московським сценарієм

Президент закликав не піддаватись на провокації Росії на зразок "Безсмертного полку"