NewsOne
NewsOne відкриті джерела

Нацрада винесла попередження телеканалам NewsOne і "ПравдаТУТ Київ"

  Телеканали порушили правила мовлення у дні жалоби

  Національна рада з питань телебачення і радіомовлення повідомила про результати позапланових перевірок телеканалів NewsOne і "ПравдаТУТ". Як наслідок – компаніям було оголошено попередження через порушення правил мовлення у День пам’яті (100 років з дня початку "червоного терору").

  Таке рішення регулятор ухвалив під час засідання 6 грудня, повідомляє прес-служба Нацради.

  Як відомо, 5 вересня в Україні згадували жертв "червоного терору" – злочинної репресивної політики комуністичного режиму. Телеканали були зобов'язані в цей день внести до сітки мовлення такі зміни:

  • поширювати щонайменше раз на дві години в ефірному часі інформацію про День пам’яті;
  • припинити трансляцію комедійних та еротичних фільмів, гумористичних передач;
  • під час телетрансляції розмістити на екрані відповідне стилізоване зображення або палаючу свічку, які є доречними до відповідної події;
  • оголосити о 12:00 хвилину мовчання із супроводженням звуку метронома, якщо інше не передбачено відповідним нормативно-правовим актом.

  Водночас, під час позапланових перевірок було виявлено, що в ефірі телеканалу NewsOne в цей день протягом 18:19-23:52 була відсутня інформація про День пам'яті, а в ефірі "ПравдаТУТ Київ" така інформація поширювалася тільки з 11:32.

  "Національна рада визнала порушення компаніями вимог пункту б) частини першої статті 59 Закону України "Про телебачення і радіомовлення", постанови Верховної Ради України "Про відзначення пам'ятних дат і ювілеїв у 2018 році" та пункту 4 Правил ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті й оголосила їм попередження", – зазначає регулятор.

  Зауважимо, що NewsOne вже втретє отримав попередження Нацради за недотримання правил мовлення в дні жалоби (раніше попередження виносили у День пам'яті жертв Голокосту та під час роковин з дня проведення операції "Захід" радянською владою).

  У Нацраді кажуть: "Це свідчить, що телеканал  NewsOne систематично ігнорує Правила ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам'яті – регуляторний акт, редакція якого була підготовлена самими мовниками".

  [attached type="2" ids="149005,173464,178239"]

  Попередній матеріал
  Тимошенко має пояснити, чому системно не підтримує закони проти агресії РФ – Бригинець
  Наступний матеріал
  Українські консули в Москві зустрічаються з пораненими моряками ВМС ЗСУ – Клімкін
  Loading...