Українське телебачення 24tv.ua

Нацрада призначила позапланову перевірку п'яти мовникам

  Одному з них перевірку призначено через звернення Надії Савченко та міського осередку "Свободи"

  Національна рада з питань телебачення і радіомовлення призначила позапланові перевірки регіональним мовникам. Про це повідомляє прес-служба Нацради.

  Як стало відомо, 9 лютого регуляторний орган призначив позапланові перевірки п’яти ліцензіатам. Це – ТОВ ТРК "Гармонія міра" (Одеса), HDFASHION&LifeStyle (Київ), ТОВ "ТРК "Радіо великих доріг" (Олександрія), "ТВА місто" (Чернівці) та провайдер програмної послуги із м. Генічеська Херсонської області ПП "Торнадо".

  Повідомляється, що компанії "Гармонія міра" призначено позапланову перевірку на звернення народного депутата Надії Савченко та Одеської міської організації ВО "Свобода". У зверненні зазначається, що 22 січня 2017 року в ефірі телерадіоорганізації (102,7 МГц) транслювався повтор 21-го випуску передачі "Істоки", яка, на думку заявників, має антидержавний зміст і створює умови для дестабілізації національної безпеки.

  "Зокрема, інформація, викладена в радіопередачі, нав’язує слухачам негативне ставлення і ставить під сумнів існування української мови, культури, неможливість розриву зв’язків з "братньою Росією", суперечливість існування України як держави, що є ознакою порушення ліцензіатом вимог абзацу шостого частини другої статті 6 і пункту є) частини першої статті 59 закону України "Про телебачення і радіомовлення". Крім того, заявники відзначають, що в ефірі "Гармонії міра" обсяг україномовних програм становить невеликий відсоток, що є ознакою порушення частин другої і п’ятої статті 9 вимог цього закону", – пояснили в Нацраді.

  Позапланову перевірку телеканалу "HDFASHION&LifeStyle" та телерадіокомпанії "Радіо великих доріг" призначено через порушення закону "Про телебачення і радіомовлення", а компанії "Медіасистем-групп" – через те, що ліцензіат не веде мовлення.

  Що стосується провайдера ПП "Торнадо", то моніторингом виявлено, що універсальна програмна послуга, затверджена рішенням Нацради, надається провайдером не в усьому обсязі, зокрема не транслюються чотири програми.

  Крім того, ретранслюються 15 програм, які не входять до переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України: "Шансон-ТВ", "СТС", "ТВ 3", "360°", "МИР", "Москва Доверие", "ТНТ", "Матч!", "Родное кино", "Наше новое кино", "Че", "Петербург 5", "Домашний", "Карусель", "Русский роман". Т

  Загалом не ретранслюються 24 програми, передбачені ліцензією, і ретранслюються 11 програм, що не передбачені ліцензією.

  Нагадаємо, 9 лютого Нацрада оштрафувала 8 радіостанцій, серед яких "Радио Вести" та Kiss FM.

  Попередній матеріал
  Уночі Україна спостерігатиме місячне напівзатемнення та унікальну зелену комету
  Наступний матеріал
  Як знімали фільм "Іній" про події на Донбасі за участі Ванеси Параді – "Кіно з Яніною Соколовою"

  Нацрада заборонила в Україні трансляцію каналу "Дождь"

  Нацрада перевірить ще одну радіостанцію через порушення квот на контент українською мовою

  Нацрада оштрафувала радіо "Шансон" на 300 тис. гривень за пісню про "російський спецназ"