Воїн УПА Іван Гончарук був розстріляний радянською владою в 1989 році
Воїн УПА Іван Гончарук був розстріляний радянською владою в 1989 році Facebook

В Україні реабілітувала воїна УПА, розстріляного у 1989 році

  Читайте по-русски
  Свідками на процесі виступили діти вбитих радянських активістів та співробітників НКВС

  Національна комісія з реабілітації жертв політичних репресій реабілітувала бійця Української Повстанської Армії Івана Гончарука, розстріляного за вироком радянського суду в липні 1989-го року. Про це повідомив співробітник Центру досліджень визвольного руху Володимир Бірчак у Facebook.

  "Національна комісія із реабілітації жертв політичних репресій нарешті повернула добре ім'я Івану Гончаруку. І дуже тішуся, що став до цього причетним", – зазначив він.

  Гончарука засудили до страти вже під час радянської перебудови та "гласності" в 1989 році.

  "Харківського 62-річного пенсіонера п’ять днів судили на Волині за звинуваченнями, за які він вже відсидів свій термін у концтаборі та був звільнений. Повстанця Івана Гончарука розстріляли за два роки до проголошення незалежності України", – розповів Бірчак.

  За словами співробітника Центру досліджень визвольного руху, свідками на процесі виступили діти вбитих радянських активістів та співробітників НКВС, які нібито впізнали Гончарука через понад 40 років.

  "Справа шилася білими нитками від самого початку і до кінця. До свідків були залученні діти вбитих сорок років тому радянських активістів, штатних та позаштатних працівників НКВД. Цікаво, що в 44-45 роках цим свідкам було лише 10-12 років, а Івану двадцять років, але свідки впізнали Івана Гончарука за фото, зробленому в п’ятдесятирічному  віці!!!", – наголосив Бірчак.

  Воїна УПА Івана Гончарука розстріляли 12 липня 1989 року в Києві, а вже за два місяці в актовій залі Київського політехнічного інституту відбулися установчі збори "Народного руху України за перебудову".

  Нагадаємо, 28 квітня в Києві відбувся марш вишиванок, приурочений створенню Першої Української дивізії "Галичина" – 28 квітня 1943 року – стартував у столиці. Учасники прийшли під знаменами лева, що був символом дивізії.

  Попередній матеріал
  У Туреччині розпочався загальнонаціональний локдаун
  Наступний матеріал
  Поширювали антиконституційні заклики напередодні свят: СБУ викрила інтернет-агітаторів
  Loading...