Марш, приурочений створенню дивізії "Галичина"
Марш, приурочений створенню дивізії "Галичина" "5 канал"/Олена Рибінська

У Києві відбувся марш націоналістів, приурочений створенню дивізії "Галичина"

Читайте по-русски
Ходу супроводжують автівки Нацполіції, поліція діалогу та піші патрулі

Марш вишиванок, приурочений створенню Першої Української дивізії "Галичина" – 28 квітня 1943 року – стартував у столиці. Учасники прийшли під знаменами лева, що був символом дивізії.

Гармата, шо стоїть нині на Арсенальній площі – з неї, кажуть організатори, розпочалася боротьба з російсько-більшовицькою навалою та перший постріл. Боротьба продовжується і нині, тож тепер марш відбуватиметься не тільки у Львові, а й у столиці.

У колоні з учасників представлені й автентичні сорочки та вишивки, що збереглися з минулого століття. Акція стартувала на Арсенальній, після чого учасники, вигукуючи патріотичні гасла, ходою рушили до Майдану Незалежності. Ходу супроводжували автівки Нацполіції, поліція діалогу та піші патрулі.

На Алеї Героїв Небесної Сотні розгорнули величезний банер із лозунгом маршу "Не забуде стрільця Україна, з золотим левиком на рукаві". Біля Нацбанку також запалили фаєри.

Організатори маршу – націоналістичні організації "Суспільство майбутнього", "Правий Сектор", ВО "Свобода", онуки ветеранів дивізії "Галичина", спілки ветеранів АТО, ініціатива Ukrainian military Honor – наголосили, що "Галичина" не була серед посібників нацистського режиму. Натомість кажуть, спираючись на історичні дані, що дивізія тікала від сталінського радянського режиму і не брала участі у протиправних діях у складі німецьких військ.

Як повідомляв 5.UA, на державному каналі "Дом" показали сюжет про "українських радикалів, які заперечують права людей".

Попередній матеріал
Польща планує поставити 1,2 млн доз вакцини AstraZeneca в Україну
Наступний матеріал
На Великодні та травневі свята в Україні посилять контроль за дотриманням карантину – Шмигаль
Loading...