Кадр сюжету
Кадр сюжету Скріншот відео

На державному каналі "Дом" показали сюжет про "українських радикалів, які заперечують права людей"

Читайте по-русски
Протягом фактично всього хронометражу – кадри акції на підтримку Стерненка під Офісом президента

Державний телеканал "Дом", що транслюється російською мовою на окупованих Кремлем територіях України, показав сюжет про "українських праворадикалів, які сприяють російській пропаганді" та "заперечують, що у людей є права". Ролик і досі доступний на Youtube під назвою "Радикалы в Украине. Разбор".

Розповідь розпочинається зі згадки символіки українських націоналістичних організацій С14 та "Нацкорпусу" поруч із свастикою та СС. Далі лунає коментар експерта Гельсінської правозахисної групи Мирослава Грінберга, що українські радикали "просто заперечують, що в людей є права, заперечують рівноправ'я, нападають на феміністок".

Автори вказують, що українські радикальні націоналістичні організації нерідко згадуються у медіа "разом з повідомленнями про нетерпимість, дискримінації, погроми чи погрози". Тож такі "екстремістські дії" деяких "націоналістичних угрупувань", роблять висновок журналісти, грають на руку російській пропаганді.

Зазначається, що завдяки "перебільшенням і маніпуляції може здатися, що такі дії повселюдні, а влада не реагує на протиправні дії радикалів". А це, впевнено заявляють автори, "звичайно, відлякує жителів ОРДЛО та окупованого Криму" а також "може сповільнити процес реінтеграції".

Далі розповідається про протестувальників, які спаплюжили будівлю Офісу президента на Банковій під час "мітингу на підтримку екслідера одеського обласного відділення "Правого сектора" Сергія Стерненка". А також про затримання Семена Семенченка – теж з акцентом на співробітництві із "Правим сектором".

Автори наголошують, що радикальний курс у політиці підтримують лише 5% виборців. А держава "має показувати своїм громадянам, в тому числі на тимчасово непідконтрольних територіях, що їхні права захищені. А в курсі, закріпленому в Конституції, немає місця нетерпимості, расизму, дискримінації, погромам і нацизму".

Усе це – під кадри акцій протестів з українськими прапорами, червоно-чорними стягами, символами праворадикальних організацій, плакатами "Свободу політв'язням".

Як повідомляв 5.UA, в Офісі президента відхрестилися від заяв Юлії Мендель про "українську російську".

Попередній матеріал
Знесення історичного особняка Уткіна в Києві: що відомо
Наступний матеріал
Пожвавлення пропагандистів: як Росія використовує загибель дитини для чергових атак на Україну – сюжет
Loading...