sharij.net

"Налічується вже близько 4,5 млн "стволів": Тука спрогнозував, чим завершиться спроба розвернути Україну в бік РФ

Читайте по-русски
В Україні є велика кількість людей, яка за жодних обставин не дасть нікому повернути країну в зону російського впливу

В ефірі "5 каналу", в програмі "Інформаційний вечір" заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та ВПО України Георгій Тука оцінив, наскільки нова влада підійшла впритул до складання плану щодо мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

"Розведення і припинення вогню – це ініціатива далеко не нової команди. Про розведення ми домовлялися в Мінську ще у 2016-му році… Я поки що не бачу якихось радикальних змін, і звісно, як будь-яка нормальна людина, я б хотів, щоб наші хлопці припинили гинути і отримувати поранення. Це зрозуміло. Але я не бачу зовнішніх передумов для того, щоб можна було оптимістично дивитися на найближче майбутнє. Я не бачу того, щоб Росія було готова змінити свою політику", – сказав чиновник.

Тука також сказав, що якщо команда Зеленського захоче повернути Україну знову в російську зону впливу і захоче повторити так звані Харківські угоди Януковича, то Зеленському загрожує самогубство, сказав Тука, і зовсім не політичне.

"А хто сказав, що політичне? За оцінками відомої швейцарської компанії, яка зараз працює в Україні, в нас вже налічується біля 4,5 мільйонів "стволів". В переважній більшості це озброєння – в руках тих людей, які виступають з діаметрально протилежними поглядами. І вони здебільшого належать до тієї пасіонарної меншості, яка здатна віддати свої життя заради ідей. І вони просто не дадуть нікому це зробити. Як би хто не хотів. Чи то Медведчук, чи президент Зеленський, чи вони обидва – не має значення. Просто є велика кількість людей, яка не дасть нікому цього зробити за будь-яких обставин. Ці люди можуть самоорганізуватися, так. У вигляді Повстанської армії наприклад, так. Ну ми вже маємо досвід, вже люди навчені. І добровольчі батальйони… Вже людей, навчених із нічого створювати організовані військові підрозділи, більше ніж вистачає. Тому жартувати з цими питаннями вкрай небезпечно", – підкреслив Тука.

І додав: "Тобто якщо Зеленський наважиться на так звані Харківські угоди-2 – це буде кінець нового президента. Це буде повстання, але війни не буде точно, бо ні ЗСУ, ні Нацгвардія, ні СБУ після всіх цих 5 років на захист зміни вектору не встане".

Довідка. 21 квітня 2010 року Янукович від імені України підписав так звані Харківські угоди, якими Україна дозволила перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України ще на 25 років. Безсумнівним є те, що ці угоди були підписані виключно в інтересах Росії, оскільки у 2010 році в їх підписанні не було жодної юридичної необхідності. Річ у тім, що за попередніми аналогічними угодами 1997 року, ЧФ РФ мав залишатися на території України до 28 травня 2017 року, а дія Харківських угод починається лише через місяць – з 28 травня 2017 року. Очевидним є й те, що вказані угоди зіграли свою роль в анексії Росією частини української території Криму. 

Як повідомляв 5.UA, 2 липня 2019 року в Києві люди збиралися на акцію проти проросійського реваншу "Терпіти більше не можна!". 

Попередній матеріал
Поліція на Кіровоградщині знайшла плантацію конопель у соняшниковому полі
Наступний матеріал
Зеленський провів телефонну розмову з Трампом – про що говорили
Loading...