Найбільшу колекцію списів та стріл на території колишнього СРСР зібрав маріуполець

  Найбільшу колекцію списів та стріл на території колишнього СРСР зібрав маріуполець Валентин Кіщенко. В його арсеналі – бойова, мисливська та ритуальна зброя різних часів та різних народів. Репортаж - Юлії Божко.

  Валентин Кіщенко,
  Колекціонер стріл
  Зацепился, выскочил — все. Наконечник остался в теле  животного, древко идет за животным, болевой шок, лишняя боль — животное быстрей погибает, наконечник не теряется.

  Ці стріли та списи - зброя для полювання різних стародавніх народів. Кожна має своє призначення. Одні використовували для вилову риби. Інші - для полювання на великих тварин і птахів. Окрім мисливських знарядь у колекції Валентина Кіщенка є і ритуальна зброя.

  Валентин Кіщенко, колекціонер: "В Сибири медведи, там где таежная полоса, всегда были почитаемыми животными. Это назвалось низведение из леса. Они его низводили — не приносили. И устраивали большой праздник. И вот такая стрела была. Если это медведица — 4 колокольчика, если медведь — 5 колокольчиков. И вот шли люди по селу и колокольчиками и собирали желающих на этот праздник".

  Загалом у колекції маріупольця - понад 200 зразків стародавньої зброї. Більшість - реставрував самостійно. Для зберігання експонатів удома - не вистачає місця. Тож частину списів та стріл - довелося принести на роботу. Колег такий арсенал не відлякує.

  Наталія Політаєва, колега: "Абсолютно нормально отношусь к его увлечению, меня, честно говоря, это никак не трогает, я не понимаю это увлечение, но нравится — пусть увлекается".

  На запитання, скільки коштує його колекція, Валентин Кіщенко реагує негативно.Каже, його експонати безцінні і продажу не підлягають. Проте побачити стародавній арсенал може кожен.Час від часу чоловік виставляє свою колекцію у музеях.

  Юлія Божко, Євген Гончаренко, Маріуполь. Донеччина, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Чудотворний список ікони Почаївської Божої Матері привезли до Києва
  Наступний матеріал
  Тиждень високої моди розпочався у Франції
  Теги: