Боєць ООС
Боєць ООС 5 канал

Найбільша загроза – диверсанти: яке "перемир'я" спостерігають захисники Луганського напрямку

Читайте по-русски
Разом із побратимами Василь тримає оборону біля Катеринівки на Луганщині, ситуація тут спокійна лише відносно

Двоє армійців поранені на сході країни. Вони натрапили на невідомий вибуховий пристрій, звітують у штабі операції Об'єднаних сил. Нині військові у лікарні. Загалом від початку доби окупаційні війська відкривали вогонь один раз. Під удар потрапили захисники Новолуганського. Неспокійна ситуація зберігається й на Попаснянському напрямку Луганщини. Там працюють ворожі кулемети. За даними розвідки, російсько-терористичні війська отримали наказ здійснити якомога більше провокацій на свята, щоб збурити мирне населення. Репортаж Вікторїї Ковальової.

Василь заступає на бойове чергування. Алгоритм дій уже відшліфований до дрібниць. Спершу підкинути у буржуйку дрова.

Потому - кілька годин Василь не зводитиме очей з ворожих позицій.

"Приступаю я до чергування, дивлюся за даними мені сектором. Щоб не було ніякої ні живої сили противника, ні техніки противника. Якщо є якась подвижність то повідомляємо командиру. Командир далі передає і приймається рішення", - пояснює армієць.

Разом із побратимами Василь тримає оборону біля Катеринівки на Луганщині. Ситуація тут спокійна, лише відносно. Ворожа зброя зазвичай мовчить тільки вдень.

"В основному вночі працюють. Просто стрілкотня. С крупнокаліберної зброї не працюють по нам. Буває, звичайно, але в основному, стрілкотня іде нічна", - зазначає боєць Віктор.

Найбільшою загрозою на цій ділянці фронту є ворожі диверсанти. Проте українські вояки стежать за кожним їхнім кроком.

"Якщо будуть танками їхати, то почуємо, а от ДРГ, то тут не той рел’єф місцевості, щоб можна було побачити. Лісополоси є і так само є кущі, щоб вони могли пройти. Але ми вночі дивимося в тепловізори та нічники. То, якщо ми бачимо мишей - сепаратистів вже точно не пропустимо", - наголошує Василь.

"Ми завжди готові і ждемо любих провокацій. Вони, як завжди бувають не гадано, не ждано. Там стоять війська! Не звичайні ополченці, шахтарі та працівники, а уже професійні військові. Так що все може бути", - наголошує Віктор.

І ніби на підтвердження, поблизу позицій чутно постріли.

Тишу на цій ділянці фронту обривають кулеметні черги. Щоправда армійці кажуть, що обстріл розпочався трохи далі на сусідніх позиціях.

Віктор каже, що стріляти можуть з боку Попасної.

У відповідь зброя українських вояків мовчить. Армійці відповідально ставляться до взятих на себе зобов'язань, щодо режиму припинення вогню.

"Провокують, щоб наші хлопці дали і показали свої позиції, яка міць у них вогнева. А там що вони приймають, я не знаю. Як не як новорічні свята і люди тут живуть. Їм-от все одно сепаратистам, а люди є люди", - пояснює Василь.

Новорічні свята на передовій минають з надією і вірою у подальше припинення бойових дій та настання миру.

"Чекаю спокою собі і побратимам, які зі мною. Ну, і людям, які теж, мирного неба, щастя і здоров’я. Буде здоров’я, буде Україна і будемо будувати нову Україну. Не ту, що була, а зовсім по-новому будемо будувати державу. І буде в нас тоді все добре", - наголошує Василь.

Вікторія Ковальова, Олександр Лахтін, "5 канал"

Попередній матеріал
Як потрапила за океан – таємниця: історія картини "Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною"
Наступний матеріал
Громадська діячка з РФ, яка пропонувала "викупити Крим", готується виступити в Києві – що кажуть у ДПСУ
Loading...

Новорічним "перемир'ям" поранений один український боєць на Донбасі

18 обстрілів з боку окупантів: штаб назвав гарячі точки на Донбасі минулої доби

Минулого тижня на Донбасі ліквідували 11 окупантів – розвідка ООС

Ситуація на Донбасі: ворог 17 разів порушив "тишу", обійшлося без втрат у лавах ЗСУ

Противник продовжує нагнітати: на передовій поранено трьох українських бійців

І в районі дитсадків, і в лісосмугах: як поводиться противник поблизу Новгородського