Нагадати про українських захисників, які досі перебувають у російському полоні, і допомогти тим, кого вже визволили. Під Києвом провели благодійний "Забіг для сталевих", щоби зібрати гроші на лікування захисників і захисниць. Із героями, які пройшли через пекло у Маріуполі, та з рідними, які досі чекають додому найближчих, поспілкувався журналіст "5 каналу" Віталій Залевський.
Захисниця заводу "АЗОВСТАЛЬ" дуже добре знає про тортури у російському полоні. Війна забрала у неї найдорожче – чоловіка та одинадцять місяців життя. Саме стільки часу жінка і була в ув'язненні в окупантів.
"Зовсім нещодавно я була в тих самих умовах, в яких зараз знаходяться наші хлопці. Вони перебувають у полоні, вже фактично з цього дня вже понад рік. І не знають наскільки сильно за них борються, наскільки сильно їх чекають. Маємо боротися щоденно. Тому що кожен наш спокійний день тут, зовсім неспокійний для них", – розповідає речниця полку "Азов" Валерія Суботіна.
Наталя чекає додому свого сина, востаннє чула його голос у травні торік, коли захисники виконали наказ командування – вийшли із заводу "Азовсталь", щоби зберегти життя бійців.
"Дуже великий біль. Біль невідомості, відчаю. Це страх за свою людину, яка взагалі невідомо де знаходиться. Яка знаходиться у руках ворога! Це дуже важко. Але, коли ти розумієш, що ти не один, це така велика підтримка", – ділиться враженнями мати бійця полку "Азов" Наталя.
Рідні полонених разом із волонтерами провели марафон "Забіг для сталевих", аби ще раз нагадати про героїв, які вже рік у полоні.
Підтримали азовців волонтери, військовослужбовці Збройних Сил України та просто небайдужі люди.
"У мене дуже багато знайомих, які пройшли, через пекло саме Азовсталі. І це особиста позиція – підтримати цю акцію", – пояснює військовослужбовець ЗСУ Василь.
"Це наш обов'язок! Тих, хто залишається в тилу, допомагати, докладати максимум зусиль, по мірі своїх можливостей, до просування до перемоги", – наголошує переможець марафону Сергій Бойко.
А після марафону провели аукціон. На ньому розіграли ексклюзивні зображення з заводу "АЗОВСТАЛЬ", які вже увійшли в історію. Ціль – зібрати 200 тисяч гривень на лікування для наших захисників і захисниць, яких звільнили з російського полону.
На марафоні вдалося зібрати більше, ніж очікували – чотириста п'ятдесят тисяч гривень. Тим часом рідні полонених чекають, коли зможуть почути голос близьких.
"Кожен день, який вони там знаходяться, він все важче і важче. тому що саме військовополонені Азовсталі, вони витримують страшні тортури. Саме вони, бо мета нашого ворога – зламати найсильніших. Вони тримають, вони переможці кожного дня", – каже голова фонду "YOUkraine" Анна Мурашенко.
"Потрібно далі продовжувати боротьбу за тих, хто досі перебуває в лапах ворога. Якщо говорити про оборонців "Азовсталі", то це близько 2 тисяч осіб. Наразі Україні вдалося повернути близько 500 захисників і їм потрібна наша підтримка і допомога", – підкреслює голова організації "Жінки зі сталі" Наталя Зарицька.
Їхня боротьба за найближчих триває і триватиме, доки всі захисники не повернуться додому.
Віталій Залевський, Сергій Клименко, "5 канал"
Читайте також: "Сталеві люди" досі в катівнях рашистів: родини військовополонених з "Азовсталі" вже рік чекають на захисників – сюжет
У полон захисники "Азовсталі" потрапили після того, як у травні покинули територію заводу. За інформацією президента Володимира Зеленського, в руках рашистів перебуває понад 2,5 тисячі бійців із Маріуполя.
Нагадаємо, Україна змогла повернути з російського полону низку захисників Маріуполя.
Як повідомляв 5.ua, Катерину Поліщук, більш відому як "Пташка" з "Азовсталі, визволили з російського полону.
Також, у рамках обміну полоненими до України повернулися командир полку "Азов" Денис "Редис" Прокопенко, Сергій "Волина" Волинський та Святослав "Калина" Паламар.
Нагадаємо, засуджених до страти в так званій "днр" трьох іноземних добровольців визволили – за сприяння Саудівської Аравії.
Як повідомляв 5.ua, Єрмак підтвердив інформацію, що українських військових було обміняно на кума путіна – віктора медведчука.
Також, п'ятеро командирів полку "Азов" перебуватимуть у Туреччині до кінця війни під протекцією Ердогана.
Нагадаємо, серед 215 українських захисників, яких шляхом обміну було визволено з російського полону, були воїни, що пережили влаштований росіянами теракт в Оленівці.
Також, опубліковано список усіх визволених з полону оборонців.
Як повідомляв 5.ua, у ході обміну полоненими визволили і медика Мар'яну Мамонову, яка на 9 місяці вагітності.
Дивіться також: "Пам'ятайте про тих, хто втомився набагато більше": т. в.о. командира полку "Азов" Микита Надточій у "Рандеву" звернувся до цивільних
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.