Набув чинності закон про медреформу

  У вівторок, 30 січня, набув чинності Закон України "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення"

  "У вівторок, 30 січня, набув чинності Закон України "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення" №2168-VIII від 19.10.2017. Підготовчий етап впровадження медичної реформи триває ще з минулого року. Тепер є законні підстави прийняти низку рішень, щоб вчасно реалізувати заявлений раніше план реформування первинної ланки охорони здоров’я", – повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров'я.

  Першими кроками у міністерстві назвали створення Національної служби здоров'я України – національного страховика, який укладатиме договори із закладами охорони здоров'я та закуповуватиме у них послуги з медичного обслуговування населення. Планується провести конкурс на посаду голови НСЗУ та двох його заступників. Повноцінну роботу НСЗУ розпочне до липня.

  Також розпочався процес автономізації медзакладів – перетворення медичних закладів на комунальні некомерційні підприємства. У такому статусі вони зможуть укласти договори з Національною службою здоров'я України та отримувати пряме фінансування за надані послуги з Державного бюджету.

  Для входження в реформу заклад первинної медичної допомоги має обрати медичну інформаційну систему (МІС) та під'єднатися до електронної системи охорони здоров'я, яка наразі працює в тестовому режимі, привести матеріально-технічне забезпечення закладу у відповідність до Табелю технічного оснащення.

  Українці почнуть вибирати лікаря первинної допомоги (сімейного лікаря, терапевта, педіатра) і підписувати з ними Декларації з квітня 2018 року. До цього часу підписання Декларацій про вибір лікаря відбувається у пілотному режимі.

  Попередній матеріал
  Пожежа у Полтаві: із вогню врятували 12 людей
  Наступний матеріал
  Безвізовим режимом вже скористалися майже 400 тисяч українців

  Генпрокуратура викрила схему розкрадання 60 млн грн у сфері охорони здоров'я

  Суди, тисячні штрафи та позбавлення соцвиплат: як у світі карають за відмову робити щепленя від кору

  "Як Бог дасть": лікар пояснив, чи існує лікування від кору

  Щеплення від кору: як перевірити справжність вакцини та її придатність до використання

  Поради лікаря: яка симптоматика вказує, що людина захворіла на кір

  Освіта по-новому: як українським вишам підготувати висококваліфікованих лікарів