Після розслідування "Схем" САП та НАБУ розпочали кримінальне провадження щодо голови Антимонопольного комітету Павла Кириленка за статтями "незаконне збагачення" та "декларування неправдивої інформації". Про це "Радіо Свобода" повідомили у пресслужбі САП.
"Правоохоронці розпочали кримінальне провадження 22 березня – наступного дня після виходу матеріалу "Схем" ("Радіо Свобода"), в якому журналісти виявили, що родина посадовця у період 2020-2023 років придбала нерухомість і автівки загальною ринковою вартістю понад 70 млн грн", – зазначили у виданні.
У ЗМІ додали: "Мовиться про великий маєток та дві земельні ділянки під Києвом, 200 квадратних метрів офісної нерухомості в столиці, два кросовери, три квартири з паркомісцями в елітних житлових комплексах Києва та четверо апартаментів з паркомісцями в Ужгороді, оформлені на батьків та бабусю дружини".
"Схеми" з'ясували, що "ніхто з родичів Кириленка не має бізнесу, а офіційних доходів родини не вистачило б, щоб придбати все це коштовне майно. При цьому, посадовець не вказував в декларації нерухомість та авто, якими користується його родина", – розповіли у виданні.
У відповіді прокуратури на запит "Радіо Свобода" мовиться: "Прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та детективами Національного антикорупційного бюро України за результатами опрацювання інформації оприлюдненої у журналістському розслідуванні програми розслідувань "Схеми" до Єдиного реєстру досудових розслідувань 22.03.2024 внесено відомості про вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ст. 366-2 (Ред. – декларування неправдивої інформації) та ст. 368-5 КК України (Ред. – незаконне збагачення)".
"Досудове розслідування здійснюють детективи Національного антикорупційного бюро України", – написали у виданні.
У ЗМІ зазначили: "Мінімальна санкція ст. 366-2 Кримінального кодексу "декларування недостовірної інформації" передбачає штраф, максимальна – позбавлення волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Покарання за ст. 368-5 Кримінального кодексу "незаконне збагачення" передбачає позбавлення волі на строк від п'яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років".
"Як дослідили журналісти "Схем" ("Радіо Свобода") "елітне майно, здебільшого оформлене на родичів дружини Кириленка, вони придбали у період, коли він очолював Донецьку обласну адміністрацію та до його переведення у Київ на посаду голови АМКУ 2023 року. При цьому, ніхто з родичів не має бізнесу, а офіційних доходів родини не вистачило б, щоб придбати все це коштовне майно", – написали у виданні.
У ЗМІ розповіли: "У коментарі "Схемам" Кириленко заявив, що "джерело статків – це стартовий капітал родини, який був сформований у 90-ті роки, коли бабуся його майбутньої дружини вигідно продала акції заводу "Стирол" у Горлівці, отримані нею як працівницею заводу". Знайти офіційне підтвердження цим операціям журналістам не вдалось".
"Родичі Кириленка також не змогли надати документальних підтверджень цій версії походження статків сім'ї, заявляючи, що "все залишилось в окупованій Горлівці", – написали в "Радіо Свобода".
У виданні підсумували: "Також "Схеми" з'ясували, що "Кириленко не вказав у декларації майно, яким користується він і його родина. Йдеться про 4-кімнатну квартиру в Києві площею у майже 200 квадратних метрів, де посадовець мешкає з сім'єю, а також автомобіль BMW X3, на якому пересувається дружина Кириленка".
Читайте також: президент звільнив голову Донецької ОВА Павла Кириленка.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.