Детективи НАБУ
Детективи НАБУ НАБУ

НАБУ прийшло з обшуками в "Укрбуд": що відомо

  Читайте по-русски
  Всього у справі проводиться близько 20 обшуків

  Сьогодні, 14 травня, Національне антикорупційне бюро України прийшло з обшуками до будівлі Національної гвардії та будівельної корпорації "Укрбуд девелопмент" у справі про будівництво житла військовим. Про таке повідомляють "Українські Новини".

  "Обшуки у справі про будівництво житла для Нацгвардії", – йдеться в повідомленні.

  За словами джерела, всього проводиться близько 20 обшуків.

  В свою чергу в компанії розповсюдили прес-реліз, в якому роз'яснюють ситуацію.

  "14 травня 2019 року детективами Національного антикорупційного бюро України було проведено низку обшуків в рамках кримінального провадження № 42017000000004969 від 11.12.2017 року. Одним з суб’єктів цього розслідування є ТОВ "Укрбуд Девелопмент". А основною метою - вивчення рівноцінності обміну квартир, які були передані для потреб Нацгвардії України під час будівництва будинків в Києві. А саме обміну житлових площ, передбачених в будинку по вулиці Коновальця, 34 (ЖК "Аристократ"), на житло в будинках по вулиці Бориспільська, 23а, 25а, 27а (ЖК "Оберіг"). Обмін відбувався з ініціативи колишнього керівництва Національної гвардії, а його рівноцінність та відсутність порушень була підтверджена експертизою Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центра МВС України.

  Зазначимо, що розслідування за вказаним фактом проводиться близько двох (!) років. Протягом цього часу проведений ряд слідчих та процесуальних дій, оціночних експертиз. При цьому ТОВ "Укрбуд Девелопмент" всіляко сприяло розслідуванню шляхом надання необхідних документів, добровільної згоди на проведення оглядів, працівники надавали свідчення у якості свідків.  

  Наприкінці квітня 2019 року до НАБУ був направлений лист про те, що підприємство готове і надалі сприяти повному та неупередженому проведенню досудового розслідування. В тому числі шляхом надання необхідних фінансово-господарських та супроводжуючих документів і роз’яснень до них. А представники ТОВ "Укрбуд Девелопмент" готові з’явитися для участі у проведенні допитів щодо висвітлення обставин, які є предметом розслідування. Відтак, об’єктивних причин для проведення обшуків детективами НАБУ не було.

  Водночас, тривалість розслідування детективами НАБУ викликає занепокоєння. Кримінальне провадження, розслідування за яким з невідомих причин не ніяк не завершиться впродовж довгого часу, шкодить діловій репутації ТОВ "Укрбуд Девелопмент", яке є активним учасником будівельного ринку Києва та представляє інтереси тисяч фізичних осіб-інвесторів будівництва. Таким чином, наявність відкритого кримінального провадження може використовуватися у нечесній конкурентній боротьбі з метою завадити здійсненню господарської діяльності підприємства" – йдеться у повідомленні "Укрбуд Девелопмент".

  Як раніше повідомляв 5.UA, у Генеральній прокуратурі України допитали директора НАБУ Артема Ситника. До журналістів вийшов речник ГПУ Андрій Лисенко. Він повідомив, що чільник бюро почув запитання від слідчих та взяв час на підготовку відповідей. Пізніше Луценко прокоментував виклик директора НАБУ на допит до ГПУ.

  Попередній матеріал
  #KyivNotKiev: найбільший аеропорт Німеччини почав правильно писати назву української столиці
  Наступний матеріал
  Орієнтуючись на середню зарплату $620 у 2021 році, уряд підписав нову угоду з профспілками та роботодавцями
  Loading...

  Не допитали, потім свідчитиме сам: як Ситник до ГПУ ходив

  Луценко прокоментував виклик директора НАБУ на допит до ГПУ

  Директора НАБУ допитали в ГПУ: Ситник до журналістів не вийшов

  Ситник прийшов на допит у Генпрокуратуру: що розповів

  Генпрокуратура викликає директора НАБУ Артема Ситника на допит – відео

  93 мільйони "Укрзалізниці": НАБУ завершило розслідування фактів крадіжки