5.ua

На Волині знайшли масове поховання розстріляних НКВД поляків [відео]

  За медальйонами, кокардами на кашкетах та ґудзиками загиблих з’ясували, що у могилі – останки майже 300 солдатів та офіцерів Війська польського. Історики припускають – усі вони стали жертвами НКВС після приходу Радянської влади на західні терени України у 1939 році.

  Археолог Тарас Верба на території Володимир-Волинської тюрми, зведеної позаминулого століття, працює близько 3 років. Каже, знали, що можуть знайти поховання – з огляду на призначення споруди. Однак, настільки масового – не очікували. У могильній ямі приблизно 5 на 6 метрів виявили останки близько 300 поляків. За словами фахівців, найімовірніше – людей розстріляли поза межами поховання. У яму ж скинули мертві тіла.

  Археологи кажуть: ідентифікувати усіх жертв поіменно – неможливо. Адже усі знайдені у братській могилі речі – повсякденного вжитку, такі як гребінці, окуляри, олівці. Однак, є і винятки.

  Загалом, на території Володимир-Волинської тюрми знайшли 7 поховань періоду Другої світової війни. Кажуть – там розстрілювали як енкаведисти, так і нацисти. Археологи дослідили 4 могили. Кажуть, у перших трьох – останки українців, євреїв та поляків. Останнє, 4-те поховання – майже виключно польське.

  Знахідкою зацікавилася і польська сторона. Археологічна група Ради охорони пам’яті, боротьби і мучеництва республіки Польща – співпрацює з українцями над встановленням осіб загиблих.

  Домініка Семінська, представник Ради охорони пам’яті, боротьби і мучеництва республіки Польща: «Ми знайшли військові ґудзики, поліцейські шапки, багато черевиків вояків. Також виявили інші речі, які свідчать про те, хто тут похований».

  Виявлені останки нині перебувають на експертизі в антропологів – ті намагаються достеменно з’ясувати кількість похованих. До кінця року обіцяють завершити роботу, потому – тіла перепоховають на цвинтарі  Володимира-Волинського. В останню путь їх проведуть представники чотирьох релігійних конфесій – української православної церкви, греко-католицької й римо-католицької церков та юдейські священики.

  Марічка Кужик, Євген Радіон, Волинь, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Одеська міліція затримала скандального екс-нардепа Маркова?
  Наступний матеріал
  Чиновники Мінкульту знищили старовинну хату на батьківщині Шевченка [відео]
  Теги:
  Loading...