На столичному зооринку заборонили продавати собак і котів

  На столичному зооринку заборонили продавати собак і котів. Таке рішення ухвалили після того, як у Києві зафіксували кілька випадків захворювання тварин на сказ. До кінця лютого також заборонили торгувати іншими м`ясоїдними тваринами, які можуть переносити небезпечне захворювання. Та чи діє карантин насправді?

  Іграшковий пес на вході до ветеринарної клініки запитує в чотирилапих пацієнтів: "Я щеплений від сказу, а ти?!" На прийом до лікаря без уколу - зась. Невакцинованих щеплять на місці безкоштовно. Усе це після того, як напередодні новорічних свят у Києві зафіксували три випадки смерті тварин від сказу.

  Ветеринар: "2 останні випадки зафіксовані 21 грудня. В Оболонському районі це був кіт на території Пущі-Водиці. А в Дніпровському районі це був безпритульний собака, який був знайдений мертвим на території міста".

  За два тижні у Києві від сказу щепили майже 1300 собак та 350 котів. Щоби пошесть не ширилася далі, запровадили карантин. У місті заборонили проведення виставок і продаж тварин-переносників сказу - не лише Барбосів і Мурчиків, а й тхорів. Останніх взагалі рідко вакцинують. А цуценятам і кошенятам не роблять щеплення до тримісячного віку. Відтак, великий ризик купити на зооринку вже зараженого улюбленця.

  Владислав Лисов, ветеринарний лікар: "Лично своими глазами 2 года назад видел щенка, который в два месяца умер от бешенства. Учитывая то, что там реализуются животные, не вакцинированные от бешенства, да еще и карантинный район - естественно, что запрещена продажа".
   
  Заборонений - не значить відсутній. На столичному Куренівському ринку попри карантин продаж вирує. Журналістам, які вдають із себе покупців, і цуценят нахвалюють. І тхорів фільмувати на телефон дозволяють.

  Наступного дня з ветеринарною міліцією рушаємо у рейд на той самий ринок. Та продавців заборонених тварин - наче вітром здуло. Місцевий ветлікар водить павільйонами. Там, де напередодні продавали хвостатих, нині порожньо. На продаж - лише папуги

  Продавець: "За розпорядженням дирекції, вони закриті".

  Журналіст: "Гризунів нема взагалі?"

  Продавець: "Закриті".

  Від преси подалі приховали не лише тхорів, а й гризунів, які сказ не переносять - хом`яків та морських свинок.

  Журналіст: "Це знято вчора, у вас купа хорьків було".

  Продавець: "Я їх вчора не бачив".

  Журналіст:
  "Причому не в одному місці".

  Продавець: "Не знаю, де ви їх знімали. Я їх вчора не бачив".

  Офіційно заборона на продаж тварин у Києві має тривати до 21 лютого. Утім, якщо продавці хвостатих вийдуть на ринки знову, єдине, що їм загрожує - штраф у 153 гривні. 

  Марія Коренюк, Юрій Усік, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Міліціонер отримав умовний термін за причетність до загибелі студента Індила
  Наступний матеріал
  В Італії прокинувся вулкан Етна
  Теги: