Міліціонер отримав умовний термін за причетність до загибелі студента Індила

  Оголошенко вирок міліціонеру у справі смерті студента Ігоря Індила. П`ять років позбавлення волі умовно - це рішення Деснянського суду Києва. Дільничого засудили за перевищення службових повноважень. У вироку йдеться: цього покарання достатньо, щоби засуджений виправився. Наприкінці минулого року суд амінстував іншого обвинуваченого - інспектора Шевченківського райвідділу, який наглядав за камерою в якій Ігор Індило помер від травм. Батьки загиблого студента з рішенням суду не згодні і збираються його оскаржувати.

  Суддя: "І призначити йому покарання у вигляді позбавлення волі строком на 5 років. Відповідно до статті 75 звільнити засудженого з відбування покрання основного..."

  Покарали і звільнили. 5 років умовно дали дільничому, якого вважали причетним до смерті студента Ігоря Індила. Ще й заборонили обіймати посаду у правоохоронних органах та органах державної влади. А от звання капітана, яке дільничий отримав вже після трагедії, не позбавили.

  Суддя: "Таке покарання є необхідним і достатнім для його виправлення і попередження нових злочинів".

  Той, кого суд хоче виправити, з вироком не згоден.

  Сергій Приходько, дільничий: "Потому, что я ничего не сделал, и все это прекрасно знают... Отойдите!"

  Олександр Плахотнюк, адвокат засудженого Сергія Приходько: "Обвинувачують у перевищенні службових повноважень при складанні протоколу. Захист вважає, що він не перевищив, він мав право складати протокол про адмінстративне затримання".

  Журналіст: "То він мав право привозити у райвідділ його?"

  Олександр Плахотнюк, адвокат засудженого Сергія Приходько: "А йому це не інкримінують".

  Ані в примусовому привезенні у райвідділ, ані в катуванні, ані у вбивстві засудженого не звинувачували. За це він міг би отримати більш суворе покарання - від семи до десяти років позбавлення волі.

  Олександр Заруцький, адвокат батьків Ігоря Індила: "Обвинувачення було неправильне з самого початку. Ніяким чином взагалі не оцінені причини смерті і причино-наслідкові зв`язки між діями, які інкримінуються, і тим, що реально відбувалось".

  Іван Індило, батько: "Судове слідство проводилось несправедливо. Воно було під тиском прокуратури Київської. Вони все робили те, що їм сказали. А свідки виступали теж брехливо. Їм що сказали, те вони і говорили".

  Обидві сторони збираються оскаржувати нинішнє рішення. Апеляцію батьки Ігоря Індила вже подали і на попереднє рішення, яким амністували другого обвинуваченого у справі, старшого інспектора Сергія Коваленко. Саме він наглядав за студентом у камері. Проте прокуратура засудила та амністувала інспектора за статтею "службове недбальство".

  Студент Ігор Індило помер у травні 2010-го року у Шевченківському райвідділі Києва. Туди його доправив дільничий. За словами останнього, хлопець був п`яний і галасував у гуртожитку. До ранку Індило не дожив. У міліції стверджують - хлопець кілька разів падав з лави і розбив голову. Та батьки Ігоря впевнені - сина катували у міліції. Відео з камери спостереження оприлюднили тільки через рік після трагедії.

  Азад Сафаров, Іван Головач, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Німецький ресторан пропонує страви печерної людини
  Наступний матеріал
  На столичному зооринку заборонили продавати собак і котів
  Теги: