Не брати
Не брати 5 канал

"На смузі завширшки 10 км за рік знищили 121 танк та майже 300 ББМ": 46 ОАеМБр – "Легендарні воїни"

Читайте по-русски
Десантники бригади вже понад рік боронять Україну на Курахівському напрямку

Пекельний Курахівський напрямок уже більш як рік – під обороною десантників 46-ї бригади. Нині це місце – одне з найтяжчих на лінії фронту. росіяни намагаються прорватися, але наше військо всіма силами стримує загарбника. Ворог продовжує штурми малими групами на мототехніці за підтримки ударних дронів. Б’ють артилерією та реактивними системами залпового вогню.

Коли десантники 46-ї аеромобільної бригади стали на оборону цього напрямку, він ще не був таким медійним, та й росіяни не так активно тут просувалися.

"Ворог впродовж року масованими і механізованими штурмами атакував. Висадка піхоти відбувалася. Це все йшло з артпідготовкою. Звісно, що було знищено дуже багато техніки. Це можна подивитися по звіті нашої бригади. Потім він почав міняти тактику, почав задіювати мототехніку. І зараз виглядає так, що начебто запаси їхньої бронетехніки вичерпалися або вони перекинули їх на інші напрямки", – говорить командир аеромобільної роти 46 ОАеМБр Ендрю. 

Шалені втрати окупантів у техніці підтверджує й командир роти ударних безпілотних авіаційних комплексів бригади Рибак. 

 "У нас тут смуга 10 кілометрів у ширину, ми тут на цій смузі, на цій ділянці, за рік знищили 121 танк, майже 300 одиниць бойових броньованих машин. І все це підтверджено, ми собі не приписуємо там якісь невідомі ураження, що ми там когось, десь, колись. Але всьому цьому є відеопідтвердження і ще 4,5 тисячі ворожих солдат були вбиті або отримали поранення на нашій смузі. Так що, попри те, що ми за цей час вимушені були відійти з Курахового, я впевнений, що росіянам Курахове далося дуже важкою ціною. Вони і нас, і Курахове запам'ятали надовго", – розповів він.  

Нині цей напрямок обʼєднали з Покровським, і тут справжнісіньке пекло, не приховують армійці. Ворог без кінця штурмує наші позиції, щоб прорвати оборону. Десятки штурмів за добу – і це тільки в зоні відповідальності однієї бригади. Туманна погода на сході грає на руку ворогу.

Не брати
Не брати5.ua

Покровський напрямок 

"Ми приїхали з Запорозького напрямку. Чесно кажучи, були в шоку від інтенсивності бойових дій. Це ні в якому разі неможливо порівнювати із Запорізьким напрямком, з Херсонським, з боями на Бахмуті, Соледарі. Тут усе набагато жорсткіше", – додає Рибак. 

Проблеми для наших воїнів також створює застосування росіянами тактики малих піхотних груп.

"Це дійсно складно, тому що ворог це робить під прикриттям артилерії та засобами ураження", – пояснює Ендрю. 

Ворог активно застосовує артилерію, зокрема міномети малої дальності та FPV-дрони. Тільки пташки окупанта не порівняти з нашими, розповідають армійці 46-ї. У бригаді  проти ворога працює ціла рота ударних безпілотників. Ці  шалені хлопці буквально б'ють рекорди, смалячи українськими БПЛА. Окупанти вражені не на жарт. 

Не брати
Не брати5.ua

Дрони 46-ї 

"У нас є великі ударні дрони, це ті, які росіяни їх називають баба-яга, дрони по типу "Вампір", "Кажан". Вночі боєприпаси – це страшний сон для ворога, тому що ми навчилися робити такі боєприпаси, що вони їх просто змітають з лиця землі, там просто немає шансів у них, щоб вижити. І це дрони українського виробництва. Мої пілоти кажуть, що їм більш подобається працювати на українських дронах", – зазначає Рибак.   

Пілотам нині працювати небезпечно. Ворог буквально влаштовує сафарі на операторів дронів. Армійці кажуть – це міф, що літати на безпілотниках безпечно.

"Є відповідне полювання. Ми бачимо, як ворог проводить детальну розвідку наших позицій. Потім починається обстріл цих позицій, де пілоти перебувають. У нас постійно є запасні, але нам розбивають обладнання, отримують поранення люди", – каже командир роти ударних безпілотних авіаційних комплексів бригади. 

Поруч із десантниками постійно працюють бойові медики. Їхня робота теж не надто безпечна, але надзвичайно важлива. Лікарі на фронті постійно перебувають під прицілом у ворога. 

Не брати
Не брати5.ua

Бойові медики 

Фельдшер евакуаційного відділення медичної роти 46-ї ОАеМБр Рибак доводить, що якісна робота медиків справді може витягнути бійця з того світу вже тоді, коли це здається майже неможливим.   

"Ворог старається тримати медицину подалі від лінії фронту, бо це здоровʼя бійців. Чим далі вони відтягують медицину, тим більші втрати. Це війна. Зараз більше дрони, це осколкові поранення. Кульових, прямих зіткнень вкрай мало. Це більше осколкові – арта, БК, вибухи… Я просто підійшовши до пікапа, вони сказали, там 200-й лежить. Із відкритими очима був без явних ознак життя. Залишалася ще пульсація сонних артерій. Його витягли, у нього було поранення грудної клітки, рук, ніг. Тяжкий був, але його вивели. Я ж кажу, це навички", – пояснює він. 

У 46-ї бригаді активно працює рекрутинг. Більшість новоприбулих – саме ті люди, які приходять через цю систему. Тут пропонують різні посади – від гранатометника до бойового медика. Командир аеромобільної роти 46-ї ОАеМБр Ендрю констатує, що часом новачки за своєю майстерністю не поступаються досвідченим бійцям. 

"Буває, виростають такими, як то кажуть, рексами, що дають фору тим, хто прийшов у 2022-му році", – зазначає військовий. 

Перед тим, як податися до війська, можна спробувати себе в ролі воїна. На одному з тренувальних таборів Десантно-штурмових військ 46-та влаштовує інтенсив із базової загальновійськової підготовки для цивільних осіб "Початок твого шляху".

Не брати
Не брати5.ua

 

"Початок твого шляху"

"Все те, що зараз протягом 45 днів впроваджується і пояснюється солдатові, ми це в п'ять днів намагаємось стисло розказати", – говорить про програму "Початок твого шляху" начальник відділу комунікацій бригади Олександр Невідомий. 

Окрім фізичної і військової підготовки, тут знають, як  мотивувати психологічно. Навчальним посібником молодого поповнення є розмова з російським полоненим.

У десантно-штурмовій родині 46 бригада з’явилася у 2022-му та одразу взяла на себе серйозні бойові завдання. У грудні вона висунулася на підкріплення українських військ на Донеччині. Біля Бахмута й Соледара стримували наступ "вагнерівців", брали участь у контрнаступі на Мелітопольському напрямку, воювали також на Мар’їнському.

Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.

Попередній матеріал
москва зміцнює зв'язки з ХТШ у Сирії, але підтримка Башара Асада ускладнює переговори
Наступний матеріал
НАБУ трусить Київську міськраду – нові обшуки
Loading...