поховання
5.ua

На Черкащині хочуть звести офісний центр на місці поховань закатованих НКВС

На Черкащині у містечку Тальне зводять офісний центр на місці поховань закатованих НКВС українців

Близько десятка людей із плакатами в руках пікетують будівельний майданчик у центрі Тального. Містяни протестують проти зведення офісного центру на території, де під час земельних робіт знайшли людські останки. На цьому місці раніше стояла будівля, у якій свого часу було міське відділення НКВС. Пізніше тут поселили бібліотеку, чиї працівники у підвалі і раніше виявляли моторошні знахідки.

Люди впевнені, що на місці старої будівлі виявили останки жертв сталінських катів.

Валерій Бєлоногін розповідає, що одразу після виявлення кісток робітники взялися вивозити викопану землю з останками за місто. Він упевнений, що таким чином власник ділянки хотів уникнути процедур, які б затримали будівництво. Міська влада, зі свого боку, твердить, що знахідка щонайбільше на сотню років старіша, ніж твердять активісти.

Кістки підлітка і корови – ось що за версією забудовників знайшли робітники під час будівельних робіт. Кажуть, що готові власним коштом перепоховати останки. Утім, міська влада поки що не дає на це дозволу.

Мешканці Тального вимагають спорудити на місці колишньої катівні меморіальний комплекс на честь загиблих. Натомість, забудовник уже залив бетонний фундамент під майбутню будівлю.

Попередній матеріал
Україна програла інформаційну війну в прифронтових селах
Наступний матеріал
Бойовики активно розбудовують свої укріплення уздовж Бахмутської траси