Валерій Прозапас
Валерій Прозапас 5 канал

"На 10% тільки через обстріли": Прозапас припустив, чому перенесли розведення сил

Читайте по-русски
Деякі військовослужбовці не бажають продовжувати контракт, беруть відпустки і йдуть на акції протесту, розповів офіцер запасу

Сьогоднішня заява міністра закордонних справ України про перенесення розведення військ була спричинена не лише діями бойовиків, а, здебільшого, через активні дії громадян на вулицях. Таку думку в ефірі "5 каналу" висловив офіцер запасу Валерій Прозапас.

"Військовослужбовці – такі ж громадяни, як і ми з вами. Звичайно, що вони переживають, вони дезорієнтовані і їм так ніхто й не пояснює чітко, чого від них хочуть. Цей різнобій, який іде в інформаційних джерелах, він людей вводить в ступор. Тому що коли з одного боку кажуть, що ось зараз ми домовилися і йде перемир'я, хоча за останній тиждень у нас троє загиблих і більш як 100 обстрілів. А з іншого боку, збираються таки навіть не розводити, а відводити наших, тому що сьогодні Пєсков включився і сказав, що Москва не буде гарантувати ніякого розведення. Тобто, ви відходьте, а ми подивимося", – зауважив Прозапас.

Він зазначив, що деякі військовослужбовці не бажають продовжувати контракт, беруть відпустки і йдуть на акції протесту.

На думку Прозапаса, сьогоднішня заява міністра закордонних справ України про перенесення розведення військ була спричинена не лише діями бойовиків.

"Те, що сьогодні Пристайко сказав, що відведення зупинилося нібито через обстріли росіян, я думаю, що на 90% воно призупинилося через ті активні дії останнього тижня громадян на вулицях, а вже 10% – через те, що витворяють росіяни. Але з одного боку, Пристайко ніби здав назад, що ми відведення призупиняємо, але пан Яременко додав палива у вогонь, бо сказав, що, по-перше, капітуляція вже відбулася при підписанні "Мінська", але інше – він на повному серйозі почав розповідати про бойовиків, що дехто, хто захоче, піде в Росію, а дехто буде долучатися до "народної міліції". Тобто людина вже фактично поставила хрест на державі Україна", – наголосив офіцер запасу.

Він вважає, що наразі ситуація в країні критична, "а протистояти можна цьому – активністю вуличною".

Повний запис програми дивіться тут:

Нагадаємо, сьогодні Вадим Пристайко повідомив, що заплановане на 7 жовтня розведення сил відкладається через обстріли з боку підтримуваних Росією бойовиків.

Зазначимо, голова Комітету ВР з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Богдан Яременко (фракція "Слуга народу") назвав небезпечною позицію учасників масових акцій "Ні капітуляції". Про це він розповів у відео на своїй сторінці у Facebook.

Яременко пояснив, що у підписаному представником України у ТКГ Леонідом Кучмою листі щодо так званої "формули Штайнмаєра" немає нічого з того, чого б не було у Мінських домовленостях.

"Але так, як це звучить зараз – відмовитися від мирних переговорів – це дуже небезпечна позиція. Вона вестиме до ізоляції України, вона створюватиме більше проблем, ніж даватиме результатів", – заявив депутат.

Водночас він визнав, що українська сторона не зможе "не жертвувати чимось у цих переговорах".

Попередній матеріал
Волонтерка зажадала вибачень від депутата "Слуги народу" за заяви про "куплені" мітинги
Наступний матеріал
У Києві випав перший сніг – відео
Loading...

Заплановане розведення сил і засобів у Золотому та Петрівському поки не відбудеться – причина

Після розведення військ у Золотому залишиться українська поліція – Троян

Час.Підсумки тижня з Анною Мірошниченко – відео

Активісти влаштували в Станиці Луганській автопробіг проти розведення військ

"По наростаючій": як противник демонструє свою "готовність" до розведення сил на Луганщині

Ситуація в ООС: ворог відкривав вогонь на ділянках розведення сил під Золотим та Богданівкою