Річницю блокади Криму відзначили на адмінкордоні з тимчасово окупованим півостровом. До півтисячі активістів пройшли ходою до пункту пропуску "Чонгар". Люди скандували патріотичні гасла, які було чути окупантам. Реакція росіян була прогнозована – наїжачилися зброєю. Про акцію розповіла кореспондент "5 каналу" Наталя Світлова.
На контрольно-пропускному пункті "Чонгар" з нагоди річниці громадянської блокади Криму, зібралися з півтисячі людей. Вони прибули організованою автоколоною. До адміністративної межі з окупованим півостровом останні 2 км долали пішки. Зупинилися усього за кілька метрів від окупантів.
Ті зустрічали українських активістів не урочисто, а на бронемашинах. Неозброєним оком видно і пропагандистських журналістів. Та кримських татар це не лякає.
Українські прикордонники кажуть, що за минулий тиждень зафіксували з півсотні ворожих безпілотників. Тож до скупчення російської бойової техніки були готові. Задля безпеки громадян, КПП Чонгар тимчасово закрили.
Максим Сорока, помічник начальника Азово-Чорноморського регіонального управління ДПС України, повідомив: "Під час акції ніяких провокацій не зафіксовано. Навпроти ділянку, всі могли бачити, що окупаційні війська, як завжди, зігнали свою техніку. Зокрема, це були і кулеметники і снайпера, які знаходилися справа, зліва від морсту".

Громадянська блокада Криму була ініційована торік. 20 вересня кілька сотень кримськотатарських активістів перекрили адмінкордон з окупованим півостровом. Таким чином вирішили – не годувати окупантів та не допомагати російському військовому контингенту будматеріалами з України. Заборона на в'їзд стосувалася лише вантажівок. Рік потому про підсумки такого кроку кажуть лідери Меджлісу.
Рефат Чубаров, голова Меджлісу кримськотатарського народу, наголосив: "Громадянська блокада Криму продемонструвала всьому світу готовність кримськотатарського народу пожертвувати всім для того, що б зберегтися на своїй землі".
Своєю чергою координатор громадянської блокади Криму Ленур Іслямов заявив: "Ми хочемо Крим повернути. Ми, як корінний народ, хочемо там бути в кримськотатарської автономії. У складі України. Це наша мета. Це мета наших предків".
Наталія Світлова, Андрій Ковбаса з Чонгару, "5 канал"