'З війни – до миру' 5 канал

"З війни до миру": В Києві відбувся родинний фестиваль для бійців АТО

Головна мета фестивалю – зустріч побратимів

У Києві провели родинний фестиваль для учасників АТО "Зустрінемось. З війни до миру". Просто неба розгорнули із десяток наметів із корисною інформацією для демобілізованих армійців: від пошуку роботи до психологічної реабілітації. А для тих, хто залишається на фронті, на фестивалі плели кікімори та збирали гроші від продажу прикрас та кави. 

На родинний фестиваль для учасників АТО родина Вознюків із Яготина приїхала чоловічим складом.

Дід малого Іллі у минулому – військовий льотчик, нині – волонтер. Володимир Вознюк каже, що з перших днів почав допомагати нашим бійцям на фронті. У всіх гарячих точках був з ними.

Згодом возити допомогу на фронт Володимиру довелося і для свого мобілізованого сина.

Олександр Вознюк, нині демобілізований військовослужбовець ЗСУ, розповідає: "Я призваний 93 ОМБР, Донецька область. Все привозив, що просили" 

Зустріч побратимів – це головна мета фестивалю.

"Фестиваль для того, щоб хлопці могли відпочити зі своїми сім'ями, поспілкуватися один з одним, їм дуже потрібне спілкування один з одним, для того, щоб вони могли інтегруватися в мирне життя", – зауважила керівник благодійного фонду "Чисте небо" Світлана Шеповалова.

Але не тільки зустрічі бійців важливі: тут облаштували з десяток інформаційних наметів, де вчорашні армійці можуть отримати консультації з працевлаштування, реабілітації та психологічної допомоги. Кипить на фестивалі і робота, що має допомогти тим, хто  нині на фронті. Завзято плете маскувальну сітку Віталій. Для побратимів батька, бо той уже вдома, а вони ще – на передовій.

"У нього там ще залишились друзі. Альоша, Сашко. Може, їм і допоможе, накривати танки і всіляку зброю", – каже Віталій Середа.

Одразу шість пар рук поруч працюють над однією кікіморою – захисним одягом для розвідників і снайперів. Просять допомоги небайдужих. І не лише під час фестивалю. Поруч – благодійні продажі прикрас. Гроші за каву – і ті на війну. Серед розваг у програмі свята: велосипедний квест, вистава, концерт та частування смаколиками.

Світлана Рябошапка, Ян Доброносов, "5 канал"  

Попередній матеріал
Мирна хода, українські пісні та бронемашини окупантів: Чим запам'ятається річниця блокади Криму
Наступний матеріал
До 75 роковин трагедії Бабиного Яру в Києві розпочався показ шедеврів світового кіно

Футбольна реабілітація: У Вишневому під Києвом стартувала Ліга учасників АТО

Штаб АТО: Бойовики не припиняють обстрілювати райони Авдіївки, Мар'їнки і Новозванівки з гранатометів

ГУР: До району Ясинуватої прибули спецвійська з Московської області

"Тиша" в АТО: Мотузяник розповів про втрати української армії за минулу добу

НАТО посилить допомогу Україні для реформування сектору оборони

Штаб АТО: Кількість ворожих обстрілів зросла – бойовики застосовують міномети і зенітні установки