Я проти бронювання журналістів, держслужбовців, прокурорських, поліції – військовий ЗСУ Макарук

Михайло Макарук Facebook/ Mykhailo Makaruk
Також речник Inform Napalm висловив думки щодо демобілізації

У програмі "Час: Online" з Марією Скібінською на "5 каналі" військовий ЗСУ та речник спільноти Inform Napalm Михайло Макарук зазначив, що проти бронювання журналістів, держслужбовців, прокурорських та поліції.

Дивіться повний випуск програми:

"Тепер щодо самого тіла законопроєкту. Законопроєкт є, дає деякі змоги, які потрібно було вирішити, але законопроєкт цей міг бути прийнятий без Верховної Ради. Рішеннями певних міністерств і Кабінету Міністрів. Якщо говорити по факту і по суті. Просто знайшли цапів відбувайлів, які стали винуваті в прийняття довгому цього законопроєкту і загалом його створенні", – сказав Макарук.

Законопроєкт не вирішив головного

Військовий ЗСУ зазначив: "Але законопроєкт не вирішив головного, про те, що говорив президент – права рівності і справедливості".

"Коли я бачу списки тих, кого ставлять на бронь, в мене виникає дуже багато питань. Я відверто кажу – "Я проти бронювання журналістів". Журналісти – такі самі громадяни України, і я не вважаю, що це є критична інфраструктура, яка працює для фронту. Є багато пресофіцерів у бригадах, які працюють, є професійні, які мають бути. І коли я чую, що там "журналісту вручили повістку і це політичне переслідування", вибачте це чухня. Я нагадаю всім, що був такий Саша Махов, з 95-ї бригади, який загинув, чудовий журналіст, Олексій Чубашев. Чогось вони не побоялися, самостійно пішли на фронт, захищати вітчизну", – розповів Макарук.

Військовий ЗСУ зауважив: "А в нас інших намагаються з деяких професій зробити касту недоторканих. Я проти того, щоб бронь мали державні службовці. Оскільки тоді у нас є правило нерівність. Чому якийсь паперовий бюрократичний пацюк після війни, я впевнений, буде говорити "я вас туди не посилав" і посміхатися. "Прохавали" б війну з нами і таких випадків не було загалом і не буде. Але ні, у нас".

"Я проти броні прокурорських. Мають воювати. Вони приймали присягу, вони хотіли погони? Чим вони кращі мене? Так само по аналогії з поліцією. Чому є  які воюють в самому пеклі, а всі інші у нас на броні. Поясніть, де рівність, серед цих людей?" – наголосив Макарук.

Речник Inform Napalm зазначив: "Я розумію, ще бронь ДСНСниів, які працюють, я з цим всім погоджуюся. Я більше скажу, я погоджуюся з бронями деяких компаній, які для фронту важливі, зокрема "Нової пошти". Я згодний, що ці працівники матимуть бронь. Але в мене питання, там до інших приватних компаній, а якого біса вони мають? Бронь мають мати тільки ті компанії, приватні, державні, які безпосередньо стосуються фронту і працюють на фронт. Все інше – до біса".

Про демобілізацію

"І це право про справедливість було просто знищене цим законопроєктом. А і ще рішеннями Кабміну і місцевих рад, які почали ліпити незрозумілі броні, це перше. Друге, законопроєкт, ну автори законопроєкту плюнули всім військовим в лице. Ми тепер не воїни, ми армійське майно. Армійське майно легше списати. Ні слова про демобілізацію", – наголосив Макарук.

Військовий ЗСУ зауважив: "Що сказали політики деякі, зокрема член фракції "Слуги народу"? "Ну нема демобілізації"... Як там... Маляр сказала?.. Я можу дістати отут в машині.., спеціально купив у Краматорську і показати, що там нічого не написано в Конституції про демобілізацію. Це брехня була відверта на всю країну. І ще раз показала непрофесіоналізм. І коли окремі речники певних спільнот і волонтери кричали "приберіть цю персону із ЗСУ", нам казали "ви не вмієте вибудовувати комунікацію з владою". Я нагадаю це всім".

Михайло Макарук
Михайло МакарукFacebook/ Mykhailo Makaruk

"І я зараз коли читаю новини, що "закон про демобілізацію буде розроблений через 8 місяців орієнтовно". У мене є одне питання, як ви думаєте, а багато нас залишиться, з тих, хто 24.02.2022 пішов? "Через 8 місяців" ще. А коли його приймуть, а ще його будуть приймати знову. Його розроблять через 8 місяців, а потім Рада буде, на яку все спихнуть, ще приймати 8 місяців. Хоча демобілізація приймається указом вВерховного головнокомандувача президентом України. А потім внесуть ще 8 тисяч правок в закон про демобілізацію, десь ще на 2 місяці... так ще два роки", – наголосив Макарук.

Військовий ЗСУ підсумував: "Знаєте, в мене журналісти спитали: "Який стан на фронті?", я вам скажу – повинність. Є такий. Ми ж просимо нормальних ротацій, відпусток, щоб відпочити. Як відбувається ротація? Ви думаєте, ми додому їдемо? На полігон, на поповнення, паперово-бюрократична робота, на лікування. Все – назад".

Читайте також: куди ворог посуне в разі захоплення Часового Яру – військовий про страшну небезпеку.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

 

 

 

 

 

 

 

Попередній матеріал
США передають усе для F-16, Макрон заявив, що Європа може померти – хроніка 792-го дня Великої війни
Наступний матеріал
38 років Чорнобильській катастрофі: які секрети досі приховують про найбільшу техногенну аварію в історії
Loading...