Яніна Соколова
Яніна Соколова Facebook

"Ставлення – як до живих трупів": Яніна Соколова розповіла, з чим зіштовхнулася у боротьбі з раком

Читайте по-русски
Випробування на міцність недугою Яніна проходила сім місяців

Найгірше Яніні було торік у жовтні. Після тривалого, але безуспішного лікування вона здала планові аналізи, які спростували попередній діагноз і виявили справжній – рак.

"Це був шок, це було несприйняття, і мені потрібно було десь два дні, щоби все це перетравити і зрозуміти зрештою, що з цим треба було жити далі, і що це випробування я маю пройти", – розповідає акторка та ведуча "5 каналу" Яніна Соколова.

Випробування на міцність недугою Яніна проходила сім місяців. Їй видалили кілька внутрішніх органів, провели 30 курсів променевої та 4 курси хіміотерапії. Але глядач не здогадувався, що відбувалося за кадром, адже в ефірі щотижня пунктуально з'являлися авторські програми. Саркастичні. Скандальні.Допоки медики зцілювали тіло, Яніна віднайшла панацею для душі – тамуючи біль у паузах між медичними процедурами, – працювати. Безустанно та продуктивно. Перед кожним записом треба було виділяти дві години на гримування.

"Мало того, що немає волосся, ще й немає брів, немає вій. Коли твоє обличчя в кадрі та ще й крупним планом, то все це видно і над цим варто гарненько попрацювати", – каже відома телеведуча.

Який насправді має вигляд Яніна до публічної сповіді в соцмережах, знали лише найближчі – родичі та друзі. Двох синів вона переконала, що здолає рак, а над хворобою – замість страждати, можна навіть жартувати.

"Питання зміни моєї зовнішності, напевне, для них було більшим шоком, аніж розповіді про те, що я перенесла операцію, вони бачили, як я приїхала додому – вся в бинтах, пластирах, бандажах. Потім жартували з цим волоссям, хлопці міряли його, весь час, коли я вже йшла з хати, підносили й казали: "Мамо, ти забула своє волосся", – згадує авторка численних проектів.

Але в суспільстві – зовсім інша реакція, коли стикаються з онкохворими. Як ілюстрацію Яніна наводить випадок у манікюрному салоні, коли випадково сповзла з голови шапка.

"Чи є у вас температура? – Що з вами у цей момент? – Вдягання маски, відторгнення тебе, ніби ти маєш якусь бацилу, яка може передатися повітряно-крапельним шляхом. Незручно за неї, за себе – це те, що ми роками плекали в наших людей ставлення до онкохворих, як до живих трупів", – наголошує Яніна Соколова.

Як правильно приймати та підтримувати тих, хто занедужав на рак – Яніна вирішила показати мільйонній аудиторії в автобіографічному фільмі, книзі та кліпі. Уперше – винесла подробиці особистого життя на публіку.

"У фільмі рак буде показаний дуже сексуально, красиво. Ми хочемо, щоби люди зрозуміли – що лисі жінки можуть бути просто голлівудський акторками і дівчатами, в яких закохуються. Власне, історія кохання буде в центрі цього фільму", – розповідає авторка і головна героїня фільму.

За два дні прихильники зібрали третину необхідної суми на стрічку – понад мільйон двісті тисяч гривень, жертводавцем може стати кожен. Нині Яніна Соколова не збавляє, а лише нарощує темпи.

На "Книжковому арсеналі" презентує настільну книгу "Шевченко на кожен день", над якою працювала півроку. Завдяки телеведучій, поезії Кобзаря можна не лише читати, а за допомогою QR-кодів ще й слухати та дивитися у виконанні Яніни. До двох сотень людей понад годину не відпускали співавторку Шевченка.

А вже наступного дня із різними гостями знімає чотири поспіль випуски "Рандеву".

"Ця от сила духу і віра в те, що можна перемогти, мені здається, це дуже крутий прецедент, як і те, що вона закликає всіх пройти аналізи, подивися. Це дуже важливо, бо ми всі ось, українці, та от ладно, вип'ю, може поможе", – зауважує письменниця Ірена Карпа.

Яніна називає рак хворобою нестачі любові, тож обійми – це те, що безумовно, допоможе недужим. Та й здоровим не зашкодить.

Леся Головата, Олексій Тищенко, "5 канал"

Якщо ви хочете підтримати мультимедійний проект "Я, Ніна" – заходьте на його інтернет-сторінку YANINA.LIFE. 

Попередній матеріал
Нові-старі призначення Зеленського: що відомо про команду нового Президента – "БлогПост"
Наступний матеріал
Окупанти тренуються стріляти з ПТРК, мішенню обирають будинки цивільних – репортаж із фронту
Loading...

Міжнародний день онкохворої дитини: скільки коштів заплановано витратити на ліки в Україні

"Я вдягаю носик і ховаю сумні емоції": як дівчина стала лікарняним клоуном для онкохворих діток

"Є маленькі позитивні зміни": на останньому етапі боротьби з онко допомоги потребує 14-річна Катерина

Діє за принципом "троянського коня": науковці випробували нові ліки проти раку

Об'єднані хворобою: для діток з онкологією під Києвом зводять дім та просять небайдужих допомогти

Редагування генів: лікар розповів про нову методику лікування раку