фото Телекритика

Мовлення на Крим на 75% буде україномовним – Нацрада

Таку квоту планують забезпечити уже починаючи з жовтня цього року

Уже з жовтня цьогоріч українські ЗМІ, які ведуть мовлення на окуповані території Донецької й Луганської областей, а також на територію анексованого Криму, вестимуть програми на 75% українською мовою. Про таке повідомив член Національної ради України з питань телерадіомовлення Сергій Костинський, передає "Радіо Свобода".

"Зараз закон дозволяє мовлення будь-якою мовою. Головне - щоб це були українські передачі, національний продукт, європейський продукт. Є відповідна квота європейського продукту. З жовтня ведення передач на 75% буде відбуватися саме українською мовою", - заявив Костинський.

Він наголосив: "Ми ведемо мовлення не на ті території, які ми вкрали у Росії, а на ті, які Росія вкрала в України. І українська мова не є проблемною, це я вам кажу як кримчанин. Якщо ви отримуєте доступ до якісної журналістики, то мова не має значення".

Зауважимо, що напередодні Національна рада України з питань телерадіомовлення видала нові дозволи на тимчасове мовлення за спрощеною процедурою на тимчасово непідконтрольних територіях Донбасу та в Криму.

Такі дозволи отримали, зокрема: Чорноморська телерадіокомпанія (Чаплинка, Херсонська область), "UA: Крим" (Чаплинка, Херсонська область), "5 канал" (Чаплинка, Херсонська область і Донецька область), телеканал "Прямий" (Донецька область), "Вільне радіо" (Донецька область), "Країна ЧМ" (Донецька область).

Дивіться також фотогалерею за темою: 

День Криму в Раді
/
День Криму в Раді
День Криму в Раді
/
День Криму в Раді
День Криму в Раді
/
День Криму в Раді
День Криму в Раді
/
День Криму в Раді
День Криму в Раді
/
День Криму в Раді
День Криму в Раді
/
День Криму в Раді

Попередній матеріал
Філарет: Вселенський патріарх зможе надати Томос без згоди інших православних церков
Наступний матеріал
Чоловіка прив'язали до стовпа з гаслом "Я ватник" – поліція відкрила провадження