РПЦ на Запоріжжі
РПЦ на Запоріжжі відкриті джерела

Московський патріархат на Запоріжжі зібрався обгородити себе "козачим патрулем" з посіпак "ДНР/ЛНР" – ЗМІ

Читайте по-русски
Персонажі, які фігурують у зв'язках з РПЦ в Україні, є на сайті "Миротворець", а сайт терористів публікує їх у позитивному світлі

У Запорізькій області з’явиться "козачий патруль" з прихильників РПЦвУ. Туди увійдуть ті, хто допомагав терористам "ДНР/ЛНР". Про це повідомляє "Духовний фронт".

"У Мелітополі Запорізької області Російська православна Церква в Україні ("УПЦ МП") освятила відкриття канцелярії "Мелітопольського куреня Запорізького війська низового". У церемонії відкриття брали участь благочинний РПЦвУ і настоятель храму Георгія Побідоносця отець Максим, а також "Верховний отаман Запорозького війська низового" Олександр Панченко, – йдеться в матеріалі.

Зазначається, що згаданий вище Олександр Панченко на початку 2014 року був викинутий у смітник місцевими патріотами – за підтримку проросійських сил і тітушок, про що є відео. Загалом його персона красується на сайті Центру "Миротворець". Панченко відомий своїм кримінальним минулим. Відбував покарання за отримання хабаря. Після цього повернувся до "відродження козацтва" в Запоріжжі.

У матеріалі наголошують, що в період правління Віктора Януковича Панченко активно співпрацював з владою, був удостоєний нагород. З початком революційних подій в кінці 2013 року виступив противником Майдану. Звертався до влади з проханням дати можливість "навести порядок".

"Панченка звинувачують у підтримці окупантів, організації "тітушок". За активну співпрацю з Московською церквою він був відзначений вищою нагородою РПЦвУ – орденом Святого Рівноапостольного Володимира. Він також є кавалером медалі "10 років Союзу Козаків Росії". У 2014 році свідомо сприяв російським загарбникам в захопленні Криму і розгойдуванні ситуації для захоплення Росією Запорізької області. Це підтверджено матеріалами записів розмов терористів Глазьєва і Затуліна в суді в лютому 2017 року", – зазначають у статті.

Наприкінці червня 2020 року, як повідомляє ria-m.tv, Панченко разом зі священниками Московського патріархату взяв участь у відкритті канцелярії, яка має стати "місцем проведення загальних зборів для козаків, координації їхніх дій у напрямі патріотичного виховання молоді в національному дусі і козацьких традиціях".

"У найближчих планах у мелітопольських козаків – "відновити функцію охорони громадського порядку". Але невідомо в якому "патріотичному напрямі" може виховувати молодь "отаман" Панченко, якщо він допомагав російським окупантам", – зауважують автори.

Згідно з матеріалом, козаки співпрацюють із РПЦвУ вже давно.

"За рік до війни, в липні 2013 року, одіозний єпископ Московського патріархату Лука (Коваленко) зустрівся із Панченком і ще кількома "козаками", прізвища яких також красуються у базі Центру "Миротворець". У РПЦвУ навіть є спеціально створений Синодальний відділ у справах пастирської опіки козацтва України. У 2013 було обрано склад колегії відділу козацтва, до якого були обрані "найбільш авторитетні представники Українського козацтва", а саме: по Північно-Центральному регіону – отаман Левандо Олександр Петрович; по Запорізькому регіону – отаман Панченко Олександр Владиславович (про якого ми вище писали); по Донбаського регіону – отаман Жмурин Вадим Олександрович; по Кримському регіону – отаман Черкашин Володимир Сергійович; по Південно-Західному регіону – отаман Луценко Олександр Геннадійович; по Слобожанському регіону – отаман Баранніков Валерій Володимирович", – перераховується в статті.

Окремо зауважується, що всіх цих персонажів публікує в позитивній оцінці сайт Новоросс.інфо.

РПЦ на Запоріжжі
РПЦ на Запоріжжівідкриті джерела

"Луценко у квітні 2015 р. був затриманий як підозрюваний у справі про створення терористичної організації, що складається з активістів "Православного козацтва". З метою дестабілізації ситуації в Одеській області учасники цієї терористичної організації готували низку потужних вибухів у місцях найбільшого скупчення людей", – додають автори.

Раніше Антикор публікував розслідування про співпрацю УПЦ МП із козаками та терористами Л\ДНР. Антикор оприлюднив "маніфест Кримського козачого Союзу", у якому "отаман" Черкашин Володимир Сергійович заявляє: "Ми служили, служимо Росії і рідній православній Тавриді всі ці роки не за гроші, посади або нагороди!"

Сепаратисти оприлюднили на своєму сайті відповідь журналістам Антикору. Мова оригіналу: "Чем же так Черкашин насолил доблестным хохлам? Просто он воевал не только в Приднестровье, Сербии и Абхазии, а активно участвовал со своим казачьим войском в возвращении Крыму статуса российской вотчины, чем и разозлил фашиствующих жидов вместе с командармом Потрошенко-Вальцманом".

РПЦ на Запоріжжі
РПЦ на Запоріжжівідкриті джерела

"Як видно, російські окупанти підтвердили причетність "отамана" Черкашина до анексії Кримського півострова. Нагадаємо, що Черкашина у 2013 році благословив єпископ УПЦ МП Лука (Коваленко) на зустрічі в Києві. На фото зафіксовано єпископа РПЦвУ Луку (Коваленка), Черкашина, Панченка, Луценка та інших. Всі ці люди неодноразово отримували ордени, медалі і відзнаки від церкви Московського патріархату в Україні", – підсумовують автори статті.

Попередній матеріал
"Мене не залякати, проходив і не таке": Порошенко відверто розповів Соколовій, що стоїть за всіма справами проти нього
Наступний матеріал
Рейд у Черкасах: як у місті дотримуються карантину та як порушники тікали від інспекторів – сюжет
Loading...
РПЦ в Україні, Єпископи і путінські ордени, Зеленський і забаганки Кремля – "СтопРеванш"

РПЦ в Україні, Єпископи і путінські ордени, Зеленський і забаганки Кремля – "СтопРеванш"

Про контрнаступ Московської церкви та відбілювання колаборантів – "СтопРеванш"

Про контрнаступ Московської церкви та відбілювання колаборантів – "СтопРеванш"

Росія бере безпосередню участь у релігійній дестабілізації Чорногорії – експерт

Росія бере безпосередню участь у релігійній дестабілізації Чорногорії – експерт

Прокуратура перевірить договір Московського патріархату щодо оренди Києво-Печерської лаври – ЗМІ

Прокуратура перевірить договір Московського патріархату щодо оренди Києво-Печерської лаври – ЗМІ

На Хмельниччині заборонили ходити в церкви – через спалах COVID-19 у монастирі УПЦ МП

На Хмельниччині заборонили ходити в церкви – через спалах COVID-19 у монастирі УПЦ МП

Кремлівський проєкт "примирення": як співаючий про "братерство" священник РПЦвУ зустрічався з куратором із РФ

Кремлівський проєкт "примирення": як співаючий про "братерство" священник РПЦвУ зустрічався з куратором із РФ