Міносвіти втричі урізало фінансування інституту українознавства [відео]

  Міністерство освіти втричі урізало фінансування Національного інституту українознавства на перші три місяці 2012-го року. В установі кажуть, що грошей не вистачає на зарплату та утримання закладу. Доктори наук, академіки, наукові співробітники тепер пішли у відпустку за власний рахунок.

  Надія Істоміна, вчений секретар національного НДІ українознавства і всесвітньої історії: "Підручники, програми для дошкільнят, для вчителів загальноосвітніх шкіл, для учнів, для студентів, методички для курсових робіт з українознавтва".

  Вчений секретар інституту українознавства демонструє частину того, чим вітчизняні вчителі, учні та студенти завдячують науковцям установи. Але незабаром всього цього може і не бути. До інституту надійшов документ, в якому йдеться, що на перші три місяці року міністерство освіти виділяє 770 тисяч гривень. Це втричі менше, ніж торік.

  Петро Кононенко, директор національного НДІ українознавства і всесвітньої історії: "Поділіть на три - це 200 тисяч з чимось. Цього не вистачить навіть на зарплату - 164 працівника - навіть мінімальну, яка існує у країні, 1 тисяча 080 гривень. Отже, якщо ми не маємо чим заплатить - ми маємо цих людей звільнить".  

  Недофінансування чиновники міносвіти пропонують науковцям вирішувати за законами ринку.

  Олександр Якименко, директор департаменту наукової діяльності та ліцензування МОНМС: "Міністерство освіти проводить таку політику, аби навчальні заклади, наукові установи, виходячи з того, що бюджетне фінансування не дозволяє покрити всі витрати, спонукає установи до комерціалізації наукових досліджень".

  Олександр Якименко додає: інститут українознавства має менше грошей через низьку кількість затверджених міністерством тем для досліджень - лише 3 з 9. Натомість, самі дослідники обурені. Кажуть, це вперше за 20 років існування інституту більшість пропозицій відкинули.

  Валентина Борисенко, культуролог: "Тему, яку я запропонувала - українська культура в контексті світової - для неї треба не зменшити фінансування, а збільшити. Я не розумію взагалі способу затвердження тем. Адже це має бути обговорено. Якщо затверджувать тему - повині були запросити мене. Це ж не секретна ділянка життя держави".

  В інституті українознавства підозрюють - недофінансуванням міністерство хоче паралізувати роботу закладу, щоби звільнити директора. Науковці стали на захист установи і всім колективом написали заяви на відпустку за власний рахунок. В ситуацію втрутився і Президент. Віктор Янукович уже запросив на розмову директора інституту.

  Дарія Безродна, Сергій Клименко, Микола Лебедєв, 5 канал

  Попередній матеріал
  Суд: Зняття з Кучми обвинувачення у вбивстві Гонгадзе - законне
  Наступний матеріал
  В Польщі оголосили амністію для нелегальних мігрантів
  Теги: