В Польщі оголосили амністію для нелегальних мігрантів

  Амністію для нелегальних мігрантів запровадив польський уряд. Від початку року люди, які працюють у країні без дозволу - можуть подати документи до відповідних служб і легалізуватися. Раніше польський уряд запровадив для заробітчан з України, Білорусі, Росії, Грузії та Молдови піврічні візи. До того дозвіл на роботу видавали не більш як на 3 місяці.

  Не розмовляти українською, щоби не потрапляти на очі правоохоронців - у такий спосіб українки, які поїхали до Польщі на заробітки, намагалися уникнути депортації. Нелегальні заробітчани були позбавлені елементарних прав - наприклад, придбати місячний проїзний квиток на автобус. Тепер жінки радіють: їхнє перебування за кордоном легалізували.

  Лілія, мігрантка з України: "Нарешті польський уряд оголосив амністію, і я можу жити та працювати тут легально. Більше не ховатимуся. Раніше постійно боялася, що мене спіймають правоохоронці. Це було дуже тяжко".

  Людмила, мігрантка з України: "Я живу тут майже 16 років. Раніше, коли не було віз, їздила туди-сюди кожні три місяці. Мій син тут виріс".

  Нові правила стосуватимуться мігрантів, які прибули до Польщі до 20 грудня 2007-го. А також тих, кому відмовили в наданні статусу біженця до першого січня 2010-го - за умови, що ці люди постійно мешкають на території країни. Подібні акції польський уряд проводив уже двічі - 2003-го та 2007-го. Утім, в минулі рази умови амністії були суворішими.

  Жаклін Санчез-Пирш, працівниця міграційної служби: "Амністія означає, що іноземці можуть отримати дозвіл на проживання на період до 2-х років. У цей час вони зможуть легально працювати, платити податки, отримувати медичні послуги і матимуть усі права легальних резидентів".

  У Польщі - традиційно високий рівень міграції. Самі поляки - рухаються на захід, а до Польщі - прибувають іммігранти з пострадянського простору та інших менш благополучних країн, приміром, В`єтнаму. Попри фінансові проблеми, що дошкуляють Європі, Польща демонструє приріст економічних показників. Останні два роки кількість заявок на отримання робочої візи до країни - подвоїлася. Переважно - завдяки українцям.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Міносвіти втричі урізало фінансування інституту українознавства [відео]
  Наступний матеріал
  Українці потрапили у ДТП в Угорщині - 6 постраждалих
  Теги: