www.mil.gov.ua

Міноборони розпочало будівництво залізобетонних сховищ для боєприпасів

  Йдеться про 15 абсолютно нових і сучасних заглиблених (обсипних) сховищ на трьох арсеналах

  Для убезпечення військових складів та арсеналів наразі використовують нові технологічні підходи, які відповідають кращим світовим стандартам. Про це йдеться у статті військового експерта Геннадія Карпюка, присвяченій річниці вибухів у Калинівці, опублікованій на сайті Міноборони.

  "Нині втілюється в життя зовсім нова філософія та технологічні підходи до убезпечення боєприпасів, які відповідають кращим світовим, зокрема натовським, взірцям. Нові арсенали фактично за суттю є своєрідними рятівними капсулами для снарядів, ракет й іншого небезпечного військового майна, беручи до уваги той факт, що значна його частина досі зберігалася просто неба й була уразливою до несприятливих чинників, не говорячи про ймовірне застосування ворогом засобів вогневого ураження", - зазначено у статті.

  Цього року розпочалося будівництво сучасних залізобетонних сховищ для боєприпасів відповідно до розробленої цільової програми. Обрано об'єкти, де потрібне першочергове втручання та початок будівельних робіт. Розроблено належну технічну документацію, проведені тендерні процедури і на початку червня стартували будівельні роботи. Йдеться про 15 абсолютно нових і сучасних заглиблених (обсипних) сховищ на трьох арсеналах. Ця робота триватиме роками, адже у 2018-му будівельники мають освоїти на згаданих об'єктах майже 500 млн гривень за значно більшої потреби.

  "Найголовніша перевага нових сховищ навіть не в залізобетонних "коконах", які навіть у разі надзвичайної події не даватимуть розлітатися на велику відстань боєприпасам, а саме в облаштуванні сучасними автоматичними системами охорони, сповіщення та пожежогасіння, що зводять ймовірність негативного впливу людського фактору майже до нуля", - написав Карпюк.

  Як повідомляв 5.UA, до кінця 2018 року, для військовослужбовців-контрактиків планується завершити будівництво 122 казарм. А ще 62 казарми побудують у першому півріччі 2019 року. 

  Попередній матеріал
  95% інвестицій з України припадає на Кіпр – ЗМІ
  Наступний матеріал
  Президент чекає на звіт Луценка і Авакова щодо розслідування нападів на активістів – АП

  Вибухи на військових складах у Калинівці: Луценко розповів, скількох осіб покарають

  Брифінг речника Міноборони України – відео

  Цвинтар ядерних відходів "совка": як та за чиї кошти ліквідовуватимуть могильник "Цибулеве"

  Уже 3 роки без компенсації: потерпілий від вибухів у Сватовому приїхав з пікетом до Банкової

  Брифінг речника Міноборони України – відео

  Рекордні суми – на "оборонку": Бірюков пояснив, на що витрачають бюджетні мільярди